Kılıçdaroğlu'nun arabasının önünü kesen direnişçiler: “Arabaya değil, barikata”

Direnişin sürdüğü Akbelen Ormanı'nı ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, alandan ayrılacağı sırada direnişçiler arabasının önünü "Arabaya değil, barikata" sloganıyla kesti.

Kılıçdaroğlu'nun arabasının önünü kesen direnişçiler: “Arabaya değil, barikata”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet bugün Akbelen'deki direniş alanını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu "Direne direne kazanacağız" sloganlarıyla karşılandı. Kılıçdaroğlu, direniş alanında köylüleri dinledi. Burada yaptığı konuşmada köylülere söz veren Kılıçdaroğlu, "Kemal kardeşiniz sizin yanınızda. Sonuna kadar mücadele edeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından arabasına binerek direniş alanından çıkmak üzereyken köylüler arabasının önünü kesti. "Arabaya değil, barikata" sloganı atan köylüler Kılıçdaroğlu'nu ağaç kesimi yapılan alana çağırdı.

Kılıçdaroğlu ve heyeti, kesim alanına gitti. Jandarma heyetin içeri girmesine izin verirken arkasından girmek isteyen halka müdahale etti, cop, tazyikli su ve biber gazı kullandı. Müdahale sırasında 3 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun beraberindeki CHP heyetinde yer alan milletvekili Mahmut Tanal, köylüler ve çevrecilerle tartıştı. Tanal, direniş alanındakiler tarafından yuhalandı.

Daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet kesim ve direniş alanından ayrıldı. Direnişçiler ise gözaltına alınanlar serbest bırakılana kadar barikatların önünden ayrılmayacaklarını söyleyerek bekleyişlerine devam ediyor.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık