Kıyıkışlacık Yat Limanı için ÇED toplantısı 17 Mayıs’ta 

Milas’ın Kıyıkışlacık Mahallesi’ne yapılması planlanan İasos Yat Limanı projesi kapsamında Halkın Katılımı Toplantısı düzenlenecek.

Kıyıkışlacık Yat Limanı için ÇED toplantısı 17 Mayıs’ta 
 

YUNUS ERMAN DOĞRUYOL-ÖNDER Haber/

Kıyıkışlacık Mahallesi Zindaf Çanacık Mevkisi’nde 2011 yılında planlanan ve o dönemde ÇED Olumlu raporu alan proje, 7 yıllık süre zarfında faaliyete başlamadığı için yeniden ÇED sürecine girdi. 

Teknik ünitelerin yer alacağı 27.729,60 m2 kara alanı ile 8.393,57 m² dolgu alanı bulunan Yat Limanı’nın 150 Yat Bağlama, 50 Yat Çekek kapasitesi bulunacak. 

Birol Bursa tarafından yapılması planlanan Yat Limanı projesi için Çevresel Etki Değerlendirme süreci 15 Nisan’da başladı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi başvuru dosyası halkın görüşüne açıldı. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 17 Mayıs tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek

İlgililer, ÇED dosyasına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinden ulaşarak, raporu inceleyebilecek ve proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecek.

ÇED Toplantısı, Kıyıkışlacık Pazaryeri Alanı’nda 17 Mayıs günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık