Mehmet Ateş, “Ayrışarak Değil Birleşe Birleşe Birlikte Büyüyeceğiz”

Milas’ta uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılan ve CHP’den siyasete atılan Mehmet Ateş, Milas Belediye Başkan Aday Adaylığı için bugün CHP Milas İlçe Binası’nda aday adaylığı açıklaması yaptı. Ateş, “Ayrışarak değil birleşe birleşe birlikte büyüyeceğiz, gelişeceğiz güçlü olacağız. Daha çağdaş, daha sağlıklı, daha yaşanabilir bir MİLAS yaratmak uğrunda çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için şahsım ve takım arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim. Bu duygularımla aday adayıyım” dedi.

Mehmet Ateş, “Ayrışarak Değil Birleşe Birleşe Birlikte Büyüyeceğiz”
  • 05 December 2023, Tuesday 16:03

Neden aday adayı olduğunu açıkladığı konuşmasına katılan herkes teşekkür ederek başlayan Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Ateş, “Burada bulunmanız başta partimize, şahsıma ve takım arkadaşlarıma büyük bir moral, motivasyon kaynağı olmuştur. Hepinize saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız. Sağ olun, var olun.” Dedi.

BARIŞIN EGEMEN OLDUĞU BİR DÜNYA İSTİYORUM

Ateş açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Sözlerime başlarken partimizin kurucusu ve Ebedi Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere 2. Genel Başkanımız Milli Şef İsmet İNÖNÜ’yü ve Karaoğlan Bülent Ecevit’i saygı, özlem ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Aday adaylığı açıklamama geçmeden önce değinmek istediğim önemli bir konu var. Hepinizin bildiği üzere İsrail devleti Gazze’de büyük bir insanlık suçu işliyor. Gazze de soykırım yapıyor.

Bu soykırım ve terörü nefretle kınıyorum. Gazze’de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalara dilerim. Silahların susup bir an önce kalıcı ateşkesin sağlanması için başta BM olmak üzere tüm uluslararası kuruluşları göreve çağırıyorum. Bir an önce akan kan durdurulmalıdır. Çocukların ölmediği, güçlünün her zaman haklı olmadığı, güçsüzün ezilmediği, barışın egemen olduğu bir dünya istiyorum.

Sevgili CHP’li ailem; önceki dönem Belediye Başkanlarımızdan Merhum Erdal ÇERÇİ başta olmak üzere ebediyete göç eden tüm belediye başkanlarımızın mekanları cennet, ruhları şad olsun. Hayatta olan başkanlarımıza sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum. Milas’ımıza vermiş oldukları hizmetlerden dolayı Tüm belediye başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi bildiriyorum.

MİLAS’IMIZIN HİZMETKARI OLMAK İÇİN ADAY ADAYIM

Saygıdeğer yoldaşlarım, ben de 30 yıllık devlet memurluğu ve eğitim yöneticiliği tecrübeme güvenerek partimizden Belediye Başkan aday adayıyım.  

Son Beş yılda yine sizlerin teveccühü ile seçildiğim Belediye Meclis üyeliği ve Başkan yardımcılığı tecrübemle Partimizden Belediye Başkan Aday adayıyım.

Kamu ve Yerel Yönetimlerde edindiğim tecrübenin yanı sıra birazdan adlarını okuyacağım takım arkadaşlarımın dallarındaki yetkinlikleri ve Milas’a olan aşkımızın verdiği güç ile Belediye Başkanlığına ve Belediye Meclis Üyeliğine aday adayıyız. Milas’ımızın hizmetkarı olmak için güzel Milas’ımızı daha çağdaş, daha sağlıklı, daha yaşanabilir bir KENT yapmak için

Belediye Başkan Aday Adayıyım. Takdir siz saygıdeğer Üyelerimizin ve Milas halkınındır.

Benimle birlikte partimizden Belediye Başkan ve Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı olan tüm yol arkadaşlarıma da başarılar dilerim.

Değerli Dava Arkadaşlarım Şehri Emini olmak istediğim Milas’ımızın Tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin farkındayım. Gelişim potansiyelini çok iyi biliyorum. Hemşehirlilerimin kendi değerleri, gelenekleri ve ilkelerine bağlı kalarak gelişim arzusunu gördükçe de heyecanlanıyorum. Bunun için aday adayıyım.

MİLAS EŞSİZ BİR KENTTİR     

Hereklia, İasos, Keramos, Bargilya, Hekatomnos, Gümüşkesen Anıtı gibi birçok antik yerleşke ve simgesel tarihi eserleriyle eşsiz bir kenttir Milas.

Cennet koyları ve bu koylarda yer alan Güllük, Ören, Boğaziçi, Çökerteme, Türkevleri, Kıyıkışlacık ve Bozbük, gibi yerleşim yerleri, güzel doğası, otantik kültürü ile tarihi ve turistik bir şehirdir Milas.

Doğallığına dokunmadan yaşanılabilir bir Milas’ı torunlarımıza bırakabilmek adına Aday Adayıyım.

Toprağı, zeytini, havayı, suyu betondan daha çok sevdiğim için Aday adayım.

Milas’ımızın doğasını ve güzelliklerini koruyarak turizmden daha fazla gelir elde eden bir kent yapmak için Aday adayıyım.

Başta Zeytincilik olmak üzere tarım ve hayvancılığın daha fazla gelişmesi ve Avrupa Birliğinden Coğrafi işaret almış markalı ürünlerin şehri olması yolundaki emeklere daha fazla katkı koymak, geliştirmek için Aday adayıyım.

Yüzüncü yılını kutladığımız Laik Cumhuriyetimizin bekası ve Atatürk’ümüzün aydınlık yolunda emin adımlarla yürümeye devam etmek için aday adayıyım.

Bizim en büyük rehberimiz Kurtuluşun ve kuruluşun Partisi CHP‘nin ilke ve öğretileridir. En büyük destekçilerimiz ise siz saygıdeğer üyelerimizdir. Sizlerin bizlere olan güvenini bildiğimiz için aday adayıyız.

SEN, BEN YOK, BİZ VARIZ, MİLAS VAR…

Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım sizlerin desteği ve Milas halkının teveccühü ile belediye başkanı olursam Milas’ımızın gelişmesi ve çağdaşlaşması için atacağımız her adımda Rehberimiz Ortak Akıl olacaktır. 

Sen, ben YOK, biz varız, MİLAS VAR şiarı ile yol yürümeyi ilke edineceğiz.

Ayrışarak değil birleşe birleşe birlikte büyüyeceğiz, gelişeceğiz güçlü olacağız. Bu duygularımla aday adayıyım

31 Mart 2024’te siz değerli yoldaşlarımızın desteği ile Belediye Başkanı seçildikten sonra:

Yapılmakta olan hizmetlerin tamamlanması, projesi hazırlanan hizmetlerin biran önce başlatılması konusunda büyük özen göstereceğiz.

Bunların yanı sıra “Yeni Fikirler, Yeni Umutlar.”, Ortak Akıl İlkelerimiz gereğince toplumsal dinamikleri harekete geçirip aklın ve bilimin rehberliğinde yeni projeleri hızla hazırlayıp hayata geçireceğiz.

Bu amaçla;

Hayatta olan tüm Belediye Başkanlarımızla, Partimizden aday adayı olan dava arkadaşlarımla, mahalle muhtarlarımla, Oda, Birlik, Sendika, Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile istişare toplantıları yaparak görüş ve önerilerini alacağız.

 Mahallere hizmet götürürken muhtarlarımız başta olmak üzere tüm Mahalle halkının ve üyelerimizin istek, öneri ve katkıları bizim için çok değerli olacaktır.

Üniversitelerden, Odalardan / akademik ve teknik destek alarak bilimsel bir gözle Şehrimizin röntgenini çektirip, Güçlü ve zayıf yönlerini tespit edeceğiz. Güçlü yönlerimizi koruyup daha da geliştireceğiz.

Zayıf yönlerimizi de bilimsel, akılcı çözüm yollarını bularak ortak akılla yeni projeler hazırlayıp kırık notlarımızı Pekiyi ye dönüştüreceğiz.

SEN BEN YOK MİLAS VAR şiarı ile Milas’ımızı Daha Çağdaş Daha Sağlıklı Daha YAŞANABİLİR bir kent yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu yolda en büyük gücümüz CHP ye gönül vermiş siz saygıdeğer üyelerimiz ve Milas Halkı olacaktır. Bizimle yol yürümeye var mısınız?

Teşekkür ederim.”

 

YOL ARKADAŞLARINI TANITTI

Ateş konuşmasına birlikte yola çıktığı takım arkadaşlarımı tanıtarak devam etti;

Av. Levent ANIL ( Avukat), Mehmet Murat YAZAR   (İş İnsanı),  Av. Şakir ÖZDEMİR (Avukat), Ece GÜLEN  OZAN (Mimar-İnşaat Müh.) Anıl ZEYBEKOĞLU  (Bil. Müh. İş İnsanı), Gülce ÇELİKOĞLU (Diyetisyen-İş İnsanı), Nevzat KARA (Harita Müh.), İsmail KORKMAZ ( Veteriner Hekim), Vet. Musa BALKAYA           (İş İnsanı), Ali ÖZGÜR (İş İnsanı),  Mustafa ÖZGÜRELGİL (İş İnsanı).  

DAHA ÇAĞDAŞ, DAHA SAĞLIKLI, DAHA YAŞANABİLİR BİR MİLAS İÇİN

Mehmet Ateş aday adaylığı açıklamasını şu sözlerle tamamladı;

“Sen, ben YOK. MİLAS VAR ilkesi ile Ortak Aklı egemen kılmak için,

Yeni fikirler, yeni ufuklara yelken açmak için

Daha Çağdaş, Daha Sağlıklı, Daha Yaşanabilir Bir MİLAS yaratmak uğrunda çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için şahsım ve takım arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim.

Partimizin 100. Yaşı kutlar, sağlık, huzur ve umut dolu günlerin sizlerle olmasını dilerim.”

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık