Mesai saatleri değişti

​​​​​​​Muğla Valiliği Pazartesi günü alınan normallerleşme kararları sonrası, yeni mesai saatleriyle ilgili bir genelge yayınladı. Buna göre, mesai saatleri eskisi gibi uygulanacak. Valilikçe yayınlanan mesai saatleri genelgesi şöyle:

Mesai saatleri değişti

“İlimizde uygulanmakta olan mesai saatleri, 02 Mart 2021 Salı gününden geçerli olmak üzere;  Sabah: 09.00-12.30 öğleden sonra: 13.30-18.00 olarak uygulanacaktır.

Çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç)  çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunan personeller idari izinli sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacaktır.

Bazı kuruluşlar için özel kanun ve talimatla tespit edilmiş olan mesai saatlerinin uygulanmasına dair esaslar Valiliğin onayı alınmak suretiyle saklıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık