MGC üyeleri eş zamanlı düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi

​​​​​​​Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) tarafından Basında Sansürün Kaldırılışının 115. yıldönümü ve Basın Bayramı kapsamında Cemiyet üyelerinin katılımıyla il genelinde eş zamanlı dayanışma kahvaltısı düzenlendi.​​​​​​​Milas’ta Belediye Gıda Şirketi Restoranı’nda düzenlenen kahvaltılı toplantıya Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas basının temsilcileri katıldı. 

MGC üyeleri eş zamanlı düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Milas ve Dalaman’daki yönetim kurulu ve ilçe temsilcilerinin öncülüğünde düzenlenen etkinlik 24 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlik, Menteşe’de Basın Parkı’nda, Marmaris’te Ros Beach’te, Dalaman’da Şehit Mehmetçik Parkı’nda, Fethiye’de Çalış Kerimoğlu Kıl Çadırında, Milas’ta Belediye Gıda Şirketi Restoranında, Bodrum’da ise, Royal Unlu Mamullerinde gerçekleştirildi.

Menteşe Basın Parkı’nda Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla İletişim Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Erol Kütahya, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan da katılırken, Milas’taki etkinlikte Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Marmaris’te de Belediye Başkanı Mehmet Oktay hazır bulundu.

Menteşe Basın Parkı’nda bir konuşma yapa Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “24 Temmuz’lar, 10 Ocak’lar artık usulen kutlanması gereken günlere dönüşmüş olsa da, bizler bu günleri daha çok dayanışma kültürü ile gerçekleştirilen birliktelikler olarak görüp, bu şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Bugünlerde özellikle hamasi nutuklar çekmek yerine, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın içinde bulunduğu sorun içeren süreci, merdiven altı haberciliğin yaygın olduğu ve yol açtığı günümüzdeki dezenformasyona ilişkin endişelerimizi yaptığımız açıklamalarla ve her ortamda dile getirmeye çalışıyoruz. Zaten bu sorunları birebir yaşayan bir topluluğuz. Bizim bu etkinlikteki amacımız dayanışmaya farkındalık oluşturmak. Ülkemizin belki de dayanışma kavramını yerine getiremeyen ender mesleklerden birini icra ediyoruz. Böyle olmamış olsa bugün geldiğimiz noktada ilimiz genelinde 6-7 adet meslek kuruluşu adı altındaki bölünmüşlüğü yaşıyor olmazdık. Tek bir ses yerine birçok ayrı platformlarda farklı düşünceler ortaya konmak üzere yani bunu tek bir mecrada değil de farklı mecralar oluşturmak suretiyle bölünen ve bir araya gelemeyen bir meslek grubuyuz. Bunun içindir ki, bu tür etkinlikleri, sözünü ettiğimiz ayrılıkları ve kopuklukları sonlandırmaya yönelik birer farkındalık günleri olarak görüp, yaşamak istiyoruz. Bu nedenle de yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe temsilcilerimizin öncülüğünde 6 ilçemizde eşzamanlı kahvaltı etkinliği düzenledik. Ayrılıkta hiçbir şekilde yarar yok, bilakis zarar var. Farklı seslere her ne kadar saygımız sonsuz olsa da, her şeyin bir zamanı ve zühulü var. Birliktelik ve dayanışma duygusunu yaşamadan bu ayrılıklara tevessül etmenin kimseye yarar getirmeyeceğini buradan bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Bizler güçlü teşkilat yapımızla her türlü çalışmaya, mesleki anlamda ve kamu yararı içeren paydaş tüm çalışmalara ve bu yöndeki tüm önerilere açık bir meslek kuruluşuyuz. İcracı bir cemiyet ve yönetimiz. Gazetecilik mesafe mesleğidir.  Bu mesafeyi kendine ilke edinen ve böyle düşünen arkadaşlarımızla hareket ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Basın Bayramını gerçekten bayram niteliğinde kutlayacağımız güne kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.  Bu duygularla meslektaşlarımın dayanışma gününü kutlar, bu çalışmalarımızda bizlerle paydaşlık eden tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.” dedi.

Etkinlikte Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla İletişim Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Erol Kütahya, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan da birer konuşma yaptı.

Etkinliklerde, MGC Marmaris Yönetim Kurulu Üyesi Arif Çataroğlu, MGC Köyceğiz-Ortaca-Dalaman İlçe Temsilcisi Güngör Çoban, MGC Fethiye İlçe Temsilcisi Gülyüz Yurdagül Sırt, MGC Başkan Vekili ve Milas Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kaşkar ve MGC Bodrum Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Vuranlar ve Bodrum ilçe Temsilcisi Selda Öztürk ile Milas ve Marmaris’te de etkinliklere katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da birer konuşma yaptı.

Etkinlikler toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık