MHP Muğla’da Akarfırat Yeniden Başkan

​​​​​​​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla İl Başkanlığı’nın 14. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Oğuz Akarfırat, yeniden başkan seçildi. Yeni yönetimde Milas’tan Cüneyt Akar, Burak Demir, Petek Sahra Sar ve Celal Gümüşsoy yer aldı.

MHP Muğla’da Akarfırat Yeniden Başkan
  • 15 October 2023, Sunday 11:51

MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultay’ı öncesi Genel Başkan Devlet Bahçeli, ilçe kongreleri startını 9 Ağustos’ta vermişti. Muğla’da da 8 Eylül’de başlayan ilçe kongreleri 18 Eylül’de tamamlandı.

Kayra Sosyal Tesislerinde tek adayla yapılan il kongresinde mevcut başkan Oğuz Akarfırat yeniden başkan seçildi.

Kongreye; MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, MYK üyeleri Nevzat Ünlütürk, Şahin Gürz, Burak Pehlivan, Mustafa Aksoy, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, AK Parti Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça ve yönetim kurulu üyeleri, siyası parti il başkanları, STK temsilcileri katıldı.

Akarfırat, kongrede şu konuşmayı yaptı:

“Net bir şekilde ifade etmem gerekir ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği Türk Asrını hasretle kucaklamaya, sadece Türk milletine değil; tüm insanlığa umut olacak Türkiye Yüzyılına ulaşmaya, hiç olmadığı kadar yakın ve kararlıyız. Yine net bir şekilde ifade etmem gerekir ki; Bu yolculukta hangi engellemelerle karşılaşırsak karşılaşalım, hangi fitne odaklarının oyunlarına muhatap bırakılırsak bırakılalım, kararlı yürüyüşümüzden bir adım bile sapmamaya yeminliyiz.

Çünkü bizim Muğla’ya sözümüz var! Çünkü bizim Türk milletine, Türk- İslam dünyasına sözümüz var! Çünkü bizim; molozların altında kalan küçücük çocuklara, gözyaşlarıyla yüzünü Türkiye’ye dönmüş hakkı yenen gariplere, gönül coğrafyamızdaki bir yudum suyun, bir lokma yemeğin, bir tutam huzurun hasretini çekenlere sözümüz var! İnanın! Nasıl ki dün ‘Tanı ağarmamış gecelerin ummanında hilalimizi yüzdürdük.’ yarın da; Türk’ün kudretli asırlarını bağrına basmayı bekleyen derya- yı ummanda ülkülerimizle kucaklaşacağız!

Elbette bu ulvi hedeflerimizin yanında başka önemli hedeflerimizde vardır. 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta, okyanus ötesinin planlarını alt eden Anadolu feraseti, 2024 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde de kendisini gösterecektir. Bu sebeple bir sözümüz de; CHP’nin beceriksiz belediyecilik anlayışının pençesinde kıvranan Muğlalı hemşerilerimize! Muğla’yı üç hilalin üretken belediyecilik anlayışıyla, Cumhur İttifakının insan odaklı belediyecilik anlayışıyla buluşturmaya yemin ettik ant içtik. Önce ülkem ve milletim” kaidesine kesin bir bağlılıkla, İlkelerimizden ve ülkülerimizden ödün vermeden bunu başaracağımızdan hiçbir şüphem yoktur. Çünkü bizim özümüz sadık, niyetimiz salih, sözümüz ise ülkücü sözüdür.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık