MİDOSK’tan mektup var.. 5. LATMOS DAĞCILIK VE DOĞA ŞENLİĞİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL YAPILACAK

​​​​​​​İlçemizin çeşitli dağcılık etkinlikleriyle tanınan MİDOSK (Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) Başkanı Baki Çetinkaya, çalışmaları ve şimdiye kadar 4 kez gerçekleştirdikleri ‘Latmos Dağcılık ve Doğa Şenliği’ ile ilgili bir bilgilendirme notu gönderdi.

MİDOSK’tan mektup var.. 5. LATMOS DAĞCILIK VE DOĞA ŞENLİĞİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL YAPILACAK
 

MİDOSK’a çalışmalarında başarılar dileyerek, bu bilgilendirme notunu siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz:

“Merhaba değerli basın mensubu arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi, kulübümüz dokuz yıllık birikimiyle ilçemizde ve yurt genelinde; trekking, doğa yürüyüşleri, kamp, dağcılık, yüksek irtifa tırmanışları, kültürel faaliyetler konusunda etkinlikler düzenlemektedir.

Her geçen gün doğa turizminde cazibe haline gelen ilçemizde zaman zaman kayıp vakaları ya da kazalar yaşanmaktadır. Doğada yaşanan kayıp/kazalara en kısa sürede müdahale etmek hayati önem taşımaktadır. Milas Dağcılık olarak bölgemiz kırsalını, Karia yürüyüş yollarını iyi tanımamızın yanında, yıllardır doğada yaptığımız arama kurtarma ve dağcılık faaliyetleri neticesinde edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda, öncelikle ilçemiz sınırları dâhilinde doğada meydana gelecek kayıp/ kaza, doğal afet vb. gibi durumlara en kısa sürede müdahalede bulunmak amacıyla kulübümüzün bünyesinde “MİLAS ARAMA KURTARMA BİRİMİ” oluşturulmuş, bu kapsamda eğitimlerimiz devam etmektedir.

Milas ilçemiz Bafa Gölü Tabiat Parkı, Labranda, Kapıkırı Herakliası, İncirlin Mağarası, Euromos, İasos antik kenti, Gökçeler Kanyonu, Beçin Kalesi, Yediler Manastırı, Asar Tepe (Sakarkaya), gibi tarih ve doğal güzellikleriyle eşsiz coğrafyaya sahip İlçemiz, doğa sporları yapmak için ideal parkurları içinde barındırıyor. Bu yönden büyük bir potansiyele sahip. Milas Dağcılık olarak biz bu potansiyelin farkındayız. Yaptığımız etkinliklerle tanıtmaya çalışıyoruz. Yine mevcut Karia parkurlarına ilave, ilçemizde bulunan tarihi ve doğal özellikleriyle ön plana çıkan yeni parkurların işaretlemesini yaparak, tarih ve doğa turizmine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak tarih ve doğayı iç içe barındıran, dağcılık ve doğa turizmi için eşsiz parkurlara sahip olan Latmos'u yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla geleneksel hale getirdiğimiz ve ilkini 2015 yılında yaptığımız şenliklere yurt içinden ortalama 600-700 dağcı katılmıştı. Pandemi nedeniyle bu yıl 5.’sini düzenleyemediğimiz şenliğimizi, pandemi şartları elverdiğinde önümüzdeki yıl düzenlemeyi planlıyoruz. Şenliklere önümüzde yıllarda yurt içinden katılımın yanında, yurt dışından dağcı ve doğa sever misafirleri ağırlamak için gerekli alt yapı çalışmaları için planlama yapıyoruz.
“LATMOS DAĞCILIK VE DOĞA ŞENLİĞİ” ilçemizin tanıtımı için önemli bir etkinlik haline gelmiştir. Katılımcıların ilçemizi yakından tanımalarına neden olmuş, gerek şenliğin yapıldığı Kapıkırı esnafı gerekse katılımcılar tarafından olumlu dönüşler sağlanmış, şenliklere katılanlar daha sonra ilçemizi aileleriyle dostlarıyla ziyaret etmişlerdir.
Milas Dağcılık Ve Doğa Sporları Kulübü kurulduğu ilk günden beri Milas için gönüllü turizm elçiliği yaparak yurdumuzun çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilçemizin tanımını yapmaktan gurur duymaktadır.
Saygılarımızla"


 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık