Milas Belediye Başkan Adaylarından Halil Mutlu, Merkez mahalle muhtarları ve basınla buluştu..

Milas Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP’den başvuran 8 aday adayından biri olan Halil Mutlu, bu sabah saat 09:30’da, MİTSO Lokalinde merkez mahalle muhtarları ve basınla kahvaltılı bir buluşma gerçekleştirdi. Milas Belediye Meclis Üyeliği için başvuran aday adaylarının da davetli olduğu belirtilen toplantıya, merkez mahalle muhtarları ve basının yanısıra 20 kadar meclis üyesi aday adayı da katıldı.

Milas Belediye Başkan Adaylarından Halil Mutlu, Merkez mahalle muhtarları ve basınla buluştu..
  • 08 December 2023, Friday 12:20

Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Halil Mutlu, “Uzun yıllardır Milas ve Muğla genelinde siyaset yaptım. 30 yıldır parti üyesiyim. 25 yıldır da Meclis üyesi, İl Genel Meclisi üyesi, ilçe başkanı, bir dönem de Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığının kesinleşmesi üzerine, Milas Belediye Başkanlığı görevi için aday adayı oldum. Önseçimden partimin başkan adayı olarak çıkmam halinde, 31 Mart yerel seçimlerini kazanarak, Muğla’da Muhammet Başkanım, Milas’ta da Halil Mutlu olarak, Milasımız için güzel işler yapmak için çalışacağız” dedi.

Halil Mutlu, Belediye Başkanı olduğu takdirde muhtarlarımızla bağlantının, belediyenin Muhtarlık Müdürlüğü kanalıyla çok canlı bir şekilde sürdürüleceğini, bu birimin saptanan eksikliklerinin giderilerek, mahallelerimize hizmet sürecinde muhtarlarla sürekli iletişim içinde olacaklarını, öneri ve taleplerinin, kendisi için çok önemli olacağını vurguladı.

“Atamızın bize gösterdiği yolda lâik, sosyal bir belediyeciliği sürdürerek, daha da geliştireceğiz” diyen Mutlu, “altyapı çalışmalarından dolayı Milas’ta bazı muhtarlarımızdan eleştiriler geldiğini de biliyoruz. Ancak bildiğiniz gibi doğalgaz çalışmaları, önce 3 yılda bitirilecek deniyordu. Ama deprem sonrası doğalgaz çalışmalarını üstlenen firma, bu bölgelere de tekrar dönmek ve eksikleri tamamlamak için yatırımlar yaptığından, şimdi sürecin 6-7 yıla kadar uzayabileceğini söylüyorlar. Bu arada doğalgaz döşenen yollarda testlerin yapımı da gecikince, açılan yolların kapatılmasında sıkıntılar yaşanmaya başladı. Yağmurların da başlangıç döneminde büyük sıkıntılara neden olacağından, bazı yerlerde yama, ama bazı yerlerde de sonradan kazılmayı göze alarak tamamen yeniden yapmaya başlandı. Bu sadece bir yanı. Öte yandan telekom, aydem, internet hatları, muski vb çalışmalar da, bütün gayrete karşın aynı zamanda yapılamıyor; bu kurumlar, o sırada bütçemiz yok yapamayız diyorlar, o zaman da yol bir kere kazılınca bütün işler bitirilemiyor. Bu doğalgaz çalışmaları sürecinde biz öyle görünüyor, sürekli tamir ve yer yer bütünüyle bu yolları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı olduğu takdirde, Kültür Sarayı gibi yeri, projesi hazır olup da başlayamayan, mesire yerleri gibi yarım kalmış kimi yatırımları, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte öncelikle çözeceğini belirten Halil Mutlu, imarın kesinlikle tarım alanlarına kaymaması için imar planlarında bunu gözeteceklerini, özellikle Milas’ın otopark sorununun çözümü için belirledikleri bazı yerlerde katlı otoparklarla sorunu aşacaklarını, Milas çevre yolunun bir an once altyapısıyla birlikte bitirilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Basın mensuplarının Milas’ın çeşitli sorunlarına ilişkin sorularını da cevaplayan Halil Mutlu, “hep birlikte, daha güzel, daha umutlu bir Milas vaadediyoruz. Hep birlikte çalışacağız ve başaracağız” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık