Milas Belediyesi’nden Atalarına Saygı Abidesi…

Milas Belediyesi, Milas Şehitleri ve Kuvayı Milliye Anıtı Projesi'ni tamamladı. Vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden kahramanların anısına yapılan önemli eser, Milas'ın tarihine ve milli mücadeleye olan saygısını gösteriyor.

Milas Belediyesi’nden Atalarına Saygı Abidesi…
  • 27 February 2024, Tuesday 10:48

Milas Belediyesi, Milas Şehitleri ve Kuvayı Milliye Anıtı Projesi’ni tamamlayarak önemli bir çalışmaya imza attı. Vatanın bütünlüğünü sağlamak için canlarını feda eden aziz kahramanların anısına oluşturulan Milli Mücadele Parkı’ndaki Kuvayı Milliye Anıtı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Eseri olarak tescilli anıtsal beş heykelden oluşacak.

Milas halkının ecdadına saygı abidesi olarak tasarlanan Milas Şehitleri ve Kuvayı Milliye Anıtı, 1 Mart Cuma günü saat 11.00’de gerçekleşecek tören ile açılacak.

Kuvayı Milliye Anıtı; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milas Kuvayı Milliye Heyeti Üyesi ve Nazilli Murahhası Milas Müftüsü Mehmet Rüştü Efendi (Özer), Kuvayı Milliye Karargâh Komutanı Müftüzade Teğmen Osman Zeki Bey (Özer), Milas Milli Mücadele Dönemi kahramanları anısına iki temsili heykelin yanı sıra bir istiklal madalyası modelinden oluşmaktadır.

MİLAS’IN TARİHİNE VE KÜLTÜRÜNE YAPILAN BÜYÜK DOKUNUŞ

Milas Bodrum Kavşağı’ndaki “Milli Mücadele Parkı” içerisinde yer alan Kuvayı Milliye Anıtı’nın açılışına tüm Milas halkını davet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Gururla sunduğumuz Milas Şehitleri ve Kuvayı Milliye Anıtı, anıtsal beş heykelden oluşan etkileyici bir yapıya sahip olacak. Bu büyük projemizi tamamlayarak ilçemizin tarihine ve kültürüne önemli bir katkıda bulunduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Eseri olarak tescillenen heykellerimizi tasarlayan ve üreten Alper Çınar Plastik Sanatlar Atölyesi sanatçılarına bir kez daha sonsuz teşekkür ve şükranlarımız sunuyorum.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık