Milas Bilim Şenliği söyleşilerle devam ediyor

​​​​​​​“Köyde Şehirde Kültür Sanat Bilim Her Yerde" teması ile başlayan ve ilçemizde ilk olarak gerçekleşen Tübitak 4007 Milas Bilim Şenliği kapsamında ilk söyleşinin konusu ‘’Çevre ve Su Kirliliğini Önlemek İçin Bilimsel Öneriler’’ oldu.

Milas Bilim Şenliği söyleşilerle devam ediyor
  • 19 Haziran 2021, Cumartesi 12:57

Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, proje yürütücüsü Alirıza Kozak ve Lise öğrencilerin katılımlarıyla Özel Özge Koleji konferans salonunda gerçekleşen ilk söyleşi programı Prof Dr. Mehmet Kır’ın ‘’Çevre ve Su Kirliliğini Önlemek İçin Bilimsel Öneriler’’ isimli sunumu ile başladı.  Prof. Dr. Mehmet Kır ve katılımcılar arasında gerçekleşen söyleşide, Çevre ve Su Kirliliğinin çağımızın en önemli problemlerinden biri olduğunu vurgulanırken yer yüzünün %71’ini oluşturan sucul ekosistem hakkında bilgiler verildi. Ülkemiz ve Dünya geneli ile ilgili, su tüketimi, evsel, tarımsal ve sanayii amaçlı kullanılan su miktarları ve su kirliliği ile ilgili istatiksel veriler paylaşıldı. Söyleşi kapsamında deniz ve iç sularda kirliliği önlemek için bireysel ve toplumsal olarak alınması gereken önlemler ve çözüm önerileri anlatıldı.

Söyleşi sonunda Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever ve Milas Bilim Şenliği proje yürütücüsü Alirıza Kozak sunumlarından dolayı Prof Dr. Mehmet Kır’a teşekkürlerini sunarak kendilerine çiçek takdiminde bulundular.

 

 

Editör: Şahin ŞAHİN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık