Milas-Bodrum yolu trafiğini rahatlatacak çözüm

​​​​​​​Milas-Bodrum karayolu sürücüler ve yolcular için çileye dönmüştü. 45 dakikalık yol, araç yoğunluğu ve trafik ışıkları sebebiyle saatlerce sürüyordu. Bu sorunu çözmek isteyen yetkililer, yeni sinyalizasyon programlarını devreye soktu. Yeni sinyalizasyon programlarının devreye girmesiyle 20,2 km’lik mesafe süresi 40 dakikadan 14 dakikaya düştü. Bu sistem sayesinde Milas-Bodrum yolu trafiğinde bir rahatlatma olacağı düşünüyor.  

Milas-Bodrum yolu trafiğini rahatlatacak çözüm

Milas -Bodrum karayolunda 20,2 kilometre mesafeli 10 adet sinyalizasyonlu kavşaklarda 18 Temmuz’dan önce 2 km’yi aşan kuyruklar oluşuyor, bu kavşaklar arası seyahat süresi ortalama 40 dakikayı buluyordu. Araç kuyrukları bayram gidiş dönüşlerde 10 kilometreyi aşarken, seyahat süresi 2 saatin üzerine çıkıyordu. Bu durum da sürücüler ve yolcuların, özellikle her gün işe gelip giden vatandaşlar için çileye dönüyordu.

Mimar Adem Güner’in hazırladığı yeni sinyalizasyon programları, 18 Temmuz 2023 tarihinde Karayolları Ege Bölge Müdürlüğü teknik elemanları ile birlikte 10 adet sinyalizasyonlu kavşağa yüklendi.

Yeni sitem hakkında bilgi veren Mimar Mimar Adem Güner, “Yeni sinyalizasyon programlarının devreye girmesiyle 20,2 km’lik mesafe süresi 40 dakikadan 14 dakikaya düşmüştür. Kavşaklar arası mesafe/süre programı 90 kilometre hıza göre ayarlanmıştır. Bu hızın üzerine çıkan araçlar diğer kavşakta kırmızı ışığa yakalanmaktadır. Kırmızı ışık bekleme süreleri birçok kavşakta 120 saniyelerden 28 saniyeye düşmüştür.” Dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık