Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi yenileniyor

​​​​​​​Milas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi yapılacak olan bir dizi tadilat, tamirat, onarım ve bakım çalışması sonrasında yeni çehresiyle Ocak ayı içersinde sporun ve sporcularının hizmetinde olacak.

Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi yenileniyor

Spor faaliyetlerine pandemide dahi tam kapatiseye yakın bir şekilde devam eden Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nin yenilenme çalışmalarına, geçtiğimiz hafta içersinde başlandı.

Bugüne kadar milli takımlara yükselen birçok şampiyon güreşçi yetiştiren, 45 sporcu kapasiteli ve yatılı olarak hizmet veren Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde bakım onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

Bakım ve onarım çalışmalarını yakından takip eden ve geçtiğimiz hafta içersinde yapılan çalışmaları yerinde görmek için Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’ne gelen ve yapılan çalışmalarla ilgili olarak sosyal medya yoluyla basın mensuplarına bilgiler veren Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “İlimize bağlı 13 ilçemizde tesisleşme hamlemiz tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenci Yurtları, Gençlik Merkezleri ve Spor Tesisleri inşaatlarımız hızla devam ediyor. Bir taraftan bakanlığımızdan yeni yatırımlar için projelerimizi sunup ödenek taleplerimizi iletip takip ediyoruz. Mevcut tesislerimizin bakım onarım ve modernizasyonu için de iki yıldır âdete bir seferberlik ilan ettik.

Birçok tesisimizi yeniledik ve ihtiyaçlarını giderdik. Pandemi döneminde dahi tam kapatiseye yakın bir şekilde eğitimine devam eden Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi, şampiyon güreşçilerin yetiştiği, ilimiz ve ülkemiz için büyük öneme sahip bir tesisimizdir.

Milas Güreş Eğitim Merkezimiz ülkemize altın madalyalar kazandırmış çok değerli 4 güreş antrenörümüzün gözetiminde, 6’sı hâlihazırda birçok dalda şampiyonluğu bulunan milli sporculardan oluşan 39 sporcu ile çalışmalarına devam ediyor. Sporcularımızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için Eğitim Merkezlerimizi yenilemek gerekiyordu. Bu konuda gereken çalışmaları yaptık. Bakanlığımızdan gerekli ödeneği aldık ve ihalesini yaptık. Bu kapsamda tuvalet ve banyoların, duşların su tesisatının yenilenmesi, çatı bakımı, yatak odaları, etüt odaları ve dinlenme alanlarının bakımı onarım ve boya işleri yapılıyor. Ayrıca yatak, baza, nevresim, çalışma masaları, yemek takımları, büro malzemeleri ve sağlık odası da yenileniyor. Ayrıca gençlerimizin çok daha rahat ve eğlenceli zaman geçirmeleri için yeni televizyon, langırt, masa tenisi masası ve playstation gibi oyun araç gereçleri de aldık. Bakım ve onarımlar biter bitmez, en kısa zamanda eğitim merkezimize onları yerleştireceğiz.

 Ata sporumuza şampiyonlar yetiştiren Güreş Eğitim Merkezlerimizi daha temiz ve nezih bir yer haline getirmek ve şampiyonlara layık olması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. “

“Mehmet Güçlü’ye teşekkür ederim”

“Eğitim Merkezimizin adını aldığı ata sporumuz olan Türk Güreşine yıllarca başarıyla hizmet eden Uluslar arası düzeyde başarılar elde etmiş hemşerimiz, 1980 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Güçlü’ye Türk Sporuna ve güreşe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Spor Merkezimizde eğitim gören sporcularımız, antrenörlerimizin yönetiminde tüm güçleriyle çalışacaklar ve büyük başarılara imza atarak her platformda ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşımızı söyleterek, bütün Türkiye’yi gururlandıracaklardır.

Yeni haliyle Ocak ayının ikinci haftasında hizmete girecek olan eğitim merkezimiz sporcularımız için hayırlı olsun diyor, emeği geçen herkese teşekkür ederek, sporcularımıza üstün başarılar diliyorum” dedi.

“Hedefimiz şampiyon güreşçiler yetiştirmektir”

Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Müdürü ve aynı zamanda eski Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonluğu bulunan Bünyamin Emik ise “Amacımız gençlerimize elimizden geldiğince iyi şekilde eğitim verip milli güreşçiler çıkartmak ve Türkiye’mizi daha nice şampiyonluklarla gururlandırmaktır. Bu vesileyle çalışmalarımızı yakından takip eden ve bizlere her zaman destek olan İl Müdürümüz Sayın Ömer İlman’a ekibim ve sporcularım adına çok teşekkür ederim”dedi.

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık