Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

Milas protokolü bayramlaştı

​​​​​​​Milas protokolü düzenlenen programla bayramlaştı. Programda konuşma yapan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, bayramın birlik, beraberlik ve paylaşma duygusunu daha fazla yaşandığı günler olarak vurguladı.

Milas protokolü bayramlaştı

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen resmi bayramlaşma programına; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, ilçedeki tüm kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

ACISI HENÜZ YÜREĞİMİZDE TAZELİĞİNİ KORUYOR

Paşalar Mahalle Muhtarı olarak bilinen Recep Panay’ın, 1950’li yıllarda 9 yaşındayken Milas’ta meydana gelen deprem anısını anlatması ve konuşmasını bir şiirler tamamlamasının ardından Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ise bayramları, diğer günlerden ayıran en belirgin özelliğinin; birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemini daha fazla öne çıkarmak olduğuna dikkat çekerek; “Bu bayram belki önceki bayramlardan biraz buruk geçecek. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizi etkileyen, 50 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinin acısı henüz yüreğimizde tazeliğini koruyor. Milletçe devletimizle el ele vererek yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Bir yandan devletimiz depremzede vatandaşlarımızın yanındaki varlığını gösterirken, bir yandan da vatandaşlarımız onları yalnız bırakmıyor. Elbette bu zorlukları da birlikte aşacağız” dedi.

Kaymakamlıkça düzenlenen program daha sonra sırasıyla; İlçe Emniyet Müdürlüğü, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Amirliği, Milas Devlet Hastanesi personeli ve hastanede yatan vatandaşlarla bayramlaşma, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndaki depremzede vatandaşlarla bayramlaşma ile son buldu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis