Milas TMO, hububat alımlarına başladı

Milas Toprak Mahsulleri Ofisi, dün itibariyle hububat alımlarına başladı. Haftanın ilk üç günü (Pazartesi, Salı ve Çarşamba) yapılacak olan alımlar, 15-20 gün sürecek.  

Milas TMO, hububat alımlarına başladı

Hububat alımlarını yerinde inceleyen Milas Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar, “Hububat alımları haftanın ilk üç günü yapılacak. Randevu sisteminde bir yoğunluk var. Söke -Didim yöresine randevu kapatıldı. Randevular tekrar açılacak. Milaslı üreticimizin ürünleri 15-20 gün boyunca alınacak. Bugün itibariyle ise sadece Milaslı üreticinin ürünleri alınacak.

Milas yöresinin buğday rekoltesini artırmak için ilçe tarım ile görüştük. Alımları dönümde 700 kg olarak arttırdık. Bundan sonra üreticilerimiz malının tamamını verebilecek” dedi.

PARLU DA HUBUBAT ALIMLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu da teknik personeli ile birlikte, Milas Toprak Mahsulleri Ofisi'ni ziyaret ederek, alımları yerinde takip ediyor. 

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Parlu, “Buğday üreticilerimizin, buğday rekoltesi  ile ilgili sorun yaşamaları durumunda kurumumuz ile irtibat kurmaları rica ediyoruz.” Dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık