Milas Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını veriyor..

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi’nin 5 Ağustos 2015’te başlayan yolculuğu bugün vereceği ilk mezunlarıyla taçlanacak…

Milas Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını veriyor..

Milas Veteriner Fakültesi ve Milas Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin mezuniyet töreni, bugün saat 17:00’de Veteriner Fakültesi Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Bugün, Milas için tarihi önemi olan bir gün…

5 Ağustos 2015'te tohumları atılan, emek verilen, desteklenen ve gelişen bir rüyanın gerçeğe dönüştüğü bu anlamlı günde, Milas Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını veriyor.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, mezuniyet törenini haber veren, o zamanki Milas Kent Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Günlük, konuyla ilgili bilgi verdi. Mehmet Günlük’ün paylaşımı şöyle:

“Geçmişi düşündüğümüzde, Milas Kent Konseyi Başkanlığına seçilmemin hemen ardından o dönemin yürütme kurulu üyeleri ile birlikte 5 Ağustos 2015 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mansur Harmandar’a gerçekleştirdiğimiz ziyaret, Fakültemizin eğitim-öğretim ve araştırma hayatına başlayabilmesi için gerekenleri konuşmamız, daha dün gibi aklımızda.

Bugün ise büyük bir gurur ve sevinçle, Fakültemizden ilk mezunlarımızı uğurluyoruz. Bu muhteşem başarı, Milas'ımıza ve Türkiye'ye büyük değer katacaktır.

Öğrencilerimizin bana verdikleri teşekkür, aslında sadece benim değil, tüm Milas Kent Konseyi'nin bir ödülü. Onlar, bu büyük başarıya ulaşmamızda bizlere inanan ve bizimle bu yolda yürüyen herkese teşekkür etmektedirler.

Bu anlamlı günde, başta dönemin Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali  Özler olmak üzere, Fakültemizin açılmasına katkıda bulunan merkezi ve yerel yöneticilerimize, Sayın Milletvekili Nihat Öztürk'e, öğrencim Mücahit Çelik'e ve Milas Kent Konseyi'nin o günkü yürütme kurulu üyeleri Meliha Tekin’e, Meryem Karadeniz’e, Gülen Kork’a, Talat Erol’a, Mehmet Sarban’a, Coşkun Efendioğlu’na, Kemal Kaşkar’a, Oktay Çelik’e, İbrahim Köksal’a ve Salim Tanış’a verdikleri destek, emek ve çabaları için tekrar teşekkür ediyorum.

Kendimizi geliştirmeye, büyümeye ve daha iyi bir gelecek yaratmaya adayan herkesin katkısı, bugün Fakültemizin ilk mezunlarını verebilmesinde büyük rol oynamıştır. Geleceğimiz olan gençlerimizin bugün alacakları bu diplomanın, hem kendileri hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Bu başarının arkasında yer alan herkesi kutluyor, geleceğimizin parlak olduğunu bir kez daha gösteren bu gurur verici anı sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık