Milas’ta 13 sınıf kapatıldı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıl ara verilen yüz yüze eğitime, 6 Eylül’de yeniden başlandı. Salgın önlemleri nedeniyle Milas’ta bulunan okullardan 13 sınıf kapatılırken, 340 öğrenci karantinaya alındı. Bu sayının, sürekli değiştiğini belirten Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Bakanlığın genelgesine göre, bir sınıfta ikiden fazla vaka görülmesi halinde sınıfı kapattıklarını, öğrencilerin karantinaya alındığını, 5 gün sonra yapılan PCR testlerinde negatif çıkınca yüzyüze eğitime devam ediyoruz” dedi.

Milas’ta 13 sınıf kapatıldı
  • 13 Ekim 2021, Çarşamba 10:02
 

Milas’ta karantinaya alınan 340 öğrenci, 5 gün sonra yaptırılacak PCR testinin ardından negatif çıkması durumunda sınıflarında yüz yüze eğitime devam edecek. PCR testi yaptırmayan öğrenciler ise 10 gün sonra yüz yüze eğitime devam edebilecek.

Edinilen bilgiye göre; “Şu an itibari ile Milas genelinde 13 sınıf kapatıldı. Bu 13 sınıftan sadece 1 sınıfta 3 öğrenci testi pozitif, diğer sınıflar da ise 2 öğrenci pozitif çıktı. 340 öğrenci 5 gün sonra PCR testi yaptırarak, testlerinin negatif çıkması durumunda sınıflarına geri dönebilecek. PCR testi yaptırmayan öğrenciler ise 10 gün sonra sınıflarına dönebilecek.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık