Milas’ta Doğalgaz Çalışmaları Hangi Aşamada?

Bilindiği gibi Botaş’ın Milas’a doğalgaz hattı inşasını ihale etmesiyle, Muğla’da doğalgaz dağıtımını yapmakla yetkilendirilen Akmercan firması, Milas Belediyesi ile anlaşarak, Milas’ın mahallelerine boru hattı döşeme işlemlerine başlamıştı.

Milas’ta Doğalgaz Çalışmaları Hangi Aşamada?

Ancak, hem Botaş’ın Yatağan-Milas arasındaki doğalgaz hattının inşaatı, iki yüklenici değişmesine karşın, yarım kalmıştı. Botaş hattı üçüncü kez ihale etmişti. Akmercan firması yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, boru hattının inşası hızla devam ediyor. Boru hattı gazı, Kalınağıl girişinde inşa edilen indirme merkezine getirdiğinde, gaz buradan Beçin ve Milas içine sevkedilecek.

Akmercan yetkilileri, Yatağan-Milas arasındaki boru hattının Botaş’ın sorumluluğunda olduğunu, Botaş’ın verdiği bilgiye göre Ağustos ayında hattan gaz verilmeye başlayacağını, eğer bunda bir aksilik olmazsa, şehir içi dağıtımından Akmercan olarak kendilerinin sorumlu olduğunu ve bu kış için gaz verme işlemine başlayacaklarını açıkladı. Bu amaçla, Milas içinde bir ofis oluşturma gayreti içinde olduklarını, muhtemelen Temmuz ayından itibaren boru hatları döşenmiş olan vatandaşların abonelik işlemlerine başlayacaklarını, Eylül ayı itibariyle de gaz dağıtımına başlayacaklarını belirttiler.

Kalınağıl indirme istasyonundan dağıtılacak gaz için şu ana kadar Milas’ın Beçin, Cumhuriyet, Emek, İsmetpaşa ve Hayıtlı Mahallelerinde boru hattı döşemeleri biten binalara (1630 bina), abonelik tesis edilerek doğalgaz verilmeye başlanacak. Akmercan yetkilileri, bir taraftan da diğer mahallelerde hat döşeme işlemlerinin süreceğini ve hazır olan bölgelerden de yeni abonelikler tesis edilerek gaz verilebileceğini belirttiler.

Akmercan’ın indirme merkezi Kalınağıl Mahallesi sapağında. Boru hattı da Milas’a yaklaşmış durumda ve Kalınağıl’daki indirme merkezine bağlanacak boruların döşenmesi için hat güzergahı da temizlenmiş durumda.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık