Milas’ta İki Noktada Kurban Kesimi Yapılacak

Bayram öncesi hazırlıklar hızla devam ediyor. Kurban Bayramı’nda hayvan kesim ücretleri belirlenirken, Milas’ta da belediye tarafından iki noktada kurban kesimleri yapılacak.

Milas’ta İki Noktada Kurban Kesimi Yapılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı süresince vatandaşlara Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İşletme Onay Belgeli, güvenilir ve hijyenik gıda üretildiğinin teminatı olan ISO:22000:2018 kalite belgeli Milas Mezbaha Tesisi vatandaşlara hizmet verecek.

Milas’ta Kurban Kesim Yerleri

Milas Belediyesi tarafından Milas’ta kurban kesimi yapılacak yerler paylaşıldı. Baltalı Kapı Pazar Yeri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Mezbaha Tesisleri’nde yapılacak olan kurban kesimlerinde, kesim yerlerinde uzman veteriner hekimler ve yetkili personelimiz hazır bulunacak olup, hijyen kurallarına uygun şekilde hizmet verilecek.

 Kurban derilerinin toplanması işlemini Türk Hava Kurumu adına Milas Belediyesi ekipleri yapacak.

Ayrıca Kurban Bayramı boyunca belediye ekipleri ilgili alanlarda vatandaşlara kesintisiz ve eksiksiz hizmet sunmak için sahada görev yapacak.

 

Kesim ücretleri Büyükbaş 3 bin 500 TL, Küçükbaş 500 TL Olarak Belirlendi

Kurban Bayramı öncesi İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun kararı gereğince kurbanlık kesim ücretleri büyükbaş hayvan için 3 bin 500 TL, küçükbaş hayvan için 500 TL olarak belirlendi. Kurbanlık hayvan satış yerleri Menteşe İlçesi’nde Bayır Hayvan Pazarı ve Düğerek Hayvan Pazarı olarak belirlenirken diğer ilçelerde ise ilçenin hayvan pazarları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi açık tutulacak. Kurbanlık hayvan satış yerlerinde Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Hekimler hayvanların sağlık durumları ile ilgili gerekli kontrolleri düzenli bir şekilde yapacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık