Milletvekili Tanal, yuhalanması ile ilgili açıklama yaptı

Milas Akbelen ormanında ağaçların kesilmesine karşı mücadele veren bölge sakinleri ve aktivistlere destek için bölgeye giden CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile bazı eylemciler arasında gerginlik yaşandı. Tartışma görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine, Mahmut Tanal konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Milletvekili Tanal, yuhalanması ile ilgili açıklama yaptı

Tanal'ın yuhalandığı o anlar sosyal medyada paylaşıldı. Bunun üzerine Mahmut Tanal, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi;

“Bugün Muğla İkizköy halkının direnişine destek için gittiğimiz Akbelen Ormanı’nda tatsız bir hadise yaşadık. Şöyle ki: Yetkililerle, jandarmayla görüşerek, demokratik eylem hakkını kullandığı için gözaltına alınan doğa aktivistlerinin serbest bırakılmasını sağladık. Akabinde alanda vatandaşlarla sohbet ederken “Hak mücadelesi veriyorsunuz. Sizi askerlerle, polisle karşı karşıya getiren AKP iktidarıdır” şeklinde değerlendirmede bulundum. İktidarın, özel şirketin rantının korunması için günlerdir beklettiği güvenlik güçlerinin de gidişattan memnun olmadığını, onların da mağdur edildiğini anlattım. Bunun üzerine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP Heyetinin Akbelen’de bulunmasından rahatsızlık duyan birtakım siyasi oluşumların mensupları, “asker ve polis savunuculuğu yaptığım” yönünde bana sataşmada bulundu. Sosyal medyada “CHP Milletvekili Mahmut Tanal’dan, Akbelen’de kendisini eleştiren vatandaşa: ‘Sizin gibi insanlar yüzünden iktidarı kaybettik. AKP’nin provokatörüsün.’ başlığıyla paylaşılan videonun perde arkası bundan ibarettir.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık