MİTSO üyelerine nefes kredisi için imzalar atıldı...

            Milas Ticaret ve Sanayi Odasının da üyesi olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Covid-19 salgını sürecinde olumsuz etkilenen işyerlerinin desteklenmesi amacıyla 10 banka ile işbirliği yaparak Kredi Garanti Fonu'nun güvencesinde başlatılan Nefes Kredisi için başvurular başladı. MİTSO da bu kapsamda üyelerinin Nefes Kredisinden yararlanabilmesi için TOBB'nin işbirliği yaptığı 10 bankadan Milas'ta şubesi bulunan T.C. Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Halkbank, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank ve Garanti Bankasına toplam 640 bin TL yatırarak kredi kaynağı oluşturdu. Adı geçen banka şubeleri, bu hesaba TOBB'nin de göndereceği katkıyla birlikte oluşturulacak miktarın 10 katı ölçeğinde MİTSO üyelerine Nefes Kredisi sağlayacaklar.

MİTSO üyelerine nefes kredisi için imzalar atıldı...
  • 07 Haziran 2021, Pazartesi 10:28

            Nefes kredisinden 2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan ve 2020 yılı cirosunda, 2019 yılı cirosuna göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmeler yararlanabiliyor.

            2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan KOBİ'ler en çok 50 bin TL, cirosu 1 - 10 milyon TL arasında olan KOBİ'ler ise en çok 200 bin TL'lik kredi kullanabiliyorlar.

            YAPI VE KREDİ BANKASI İLE PROTOKOL İMZALANDI.

            Üyelerini Nefes Kredisinden yararlandırmak için TOBB'nin anlaşma yaptığı 10 bankadan Milas'ta şubeleri bulunan 8'ine toplam 640 bin TL yatırarak buna TOBB'nin de yapacağı katkıyla birlikte oluşacak miktarın 10 katı kredi olanağı oluşturan MİTSO, Nefes Kredisi için ilk sözleşmeyi Yapı ve Kredi Bankası ile imzaladı.

            Yapı ve Kredi Bankası Milas Şubesi Müdürü Serkan Karadana ve Müdür Yardımcısı Kenan Deveciler, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'i ziyaret ederek protokol imzaladılar.

            YAPI VE KREDİ OSB İÇİN DE KREDİ VERECEK

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Yapı ve Kredi Bankası Müdürü Serkan Karadana arasına yapılan görüşmede Milas OSB'de sanayi tesisi kuracak oda üyelerine de uygun koşullarda kredi sağlanması kararlaştırıldı. Aynı zamanda Milas OSB'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da olan Reşit Özer, "Şu anda OSB'de hak sahibi olan hak sahipleriyle tahsis işlemleri bitmek üzere. Tahsis işlemi sonrasında hak sahiplerinin bir yıl içinde projelerini hazırlaması, iki yıl içinde de tesislerini kurup faaliyete geçirmeleri gerekiyor. Bu nedenle bu süreçte kredi ihtiyaçları da olabilir. OSB üyelerinin projelendirme ve inşaat aşamalarında kredi desteği sağlayabilirsiniz" dedi.

            Yapı ve Kredi Bankası Milas Şubesi Müdürü Serkan Karadana da Milas OSB'deki yatırımcılara kredi desteği sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık