MİTSO'da salgına karşı önlemler arttırıldı, çalışma saatleri değiştirildi

​​​​​​​*Koranavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında MİTSO'nun çalışma saatleri değiştirildi. Buna göre çalışma saati 10.00 - 12.30, 13.00 - 16.30 olarak uygulanacak.

MİTSO'da salgına karşı önlemler arttırıldı,  çalışma saatleri değiştirildi

           Son dönemde Milas'ta da artış eğilimi gösteren coronavirüs salgınına karşı Milas Ticaret ve Sanayi Odasında önlemler arttırıldı. İşleri için Odaya gelen üyelerin ve çalışanların salgına karşı korunması amacıyla Oda sık sık ilaçlanırken çalışanlar da sık sık koronavirüs taramasından geçiriliyor. MİTSO'da önlemler kapsamında çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

            MİTSO'nun anlaşmalı sağlık kuruluşu olan Dünya Deva Acil Sağlık Hizmetleri Ltd. Şirketi tarafından yapılan kan testlerinde sonuçlar yüzde doksana yakın kesinlikle on dakika içinde alınabiliyor. MİTSO'da en son dün yapılan koronavirüs taramasında firmanın Acil Tıp Teknikeri (Paramedik) Ayşe Aşık tarafından Oda çalışanlarından burunlarından ve genizlerinden alınan örneklerin 10 dakika içinde taraması yapıldı. Testlerin sonucunda oda çalışanlarında olumsuz bulguya rastlanmadı.

            Öte yandan koronavirüs salgınına karşı önlem olarak MİTSO binası sık sık ilaçlanıyor. Haftada bir kez ilaçlama yapılan MİTSO'da işleri için gelen üyelerin maske ve mesafe kurallarına uymalarına da dikkat ediliyor.

ÇALIŞMA SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

            Koronavirüs önlemleri kapsamında MİTSO'nun çalışma saatleri de yeniden belirlendi. Buna göre çalışma saatleri 10.00 - 12.30 / 13.00 - 16.30 olarak uygulanacak.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, koronavirüs salgınına karşı önlemlerin arttırılarak devam ettiğini ve bu arada diğer kamu kuruluşları ve bankaların da çalışma saatlerine uyumlu olması amacıyla çalışma saatlerinin yeniden düzenlendiğini belirtti. Reşit Özer "Çalışanlarımızın ve üyelerimizin sağlığı için başta maske, mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere tüm kuralları titizlikle uyguluyoruz. Çalışanlarımızın sık sık testlerini yaptırıyoruz. Oda binamızı sık sık ilaçlatıyoruz. Bu dönemde herkesin kurallara uymasını bekliyoruz. Önlemler kapsamında çalışanlarımızın ve üyelerimizin güvenliği bakımından çalışma saatlerini de yeniden düzenledik" diye konuştu.

MİLAS OSB PAZARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

Önceki hafta MİTSO binasının ikinci katında faaliyet gösteren Milas Organize Sanayi Bölgesi ise, çalışanlarında Covid-19 pozitif vakaları tespit edildiğinden, 19 Nisan’a kadar çalışmalarını tatil etmiş, OSB binası ilaçlanmıştı. Milas OSB, bugünden itibaren, test sonuçları negatif olan çalışanlarıyla çalışmalarına başlayacak.

 

Editör: Gülçin Erşen
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık