Muğla CHP  Gençlik Kolları’ndan 1 Mayıs Bildirisi

​​​​​​​CHP Muğla İl Gençlik Kolları, 1 Mayıs nedeniyle bir bildiri yayınladı. Bildiri şöyle:

Muğla CHP  Gençlik Kolları’ndan 1 Mayıs Bildirisi
  • 01 Mayıs 2021, Cumartesi 10:28

"Gün gelir zorbalar kalmaz gider,

Devrimin şanlı yolunda, kül gibi savrulur gider."

Bugün zorbaların gidişinin yakın olduğu bir mayıs sabahı. Ne yazık ki geçen yıl olduğu gibi bu yılda da pandemi sebebiyle yasaklandığı için meydanlarda olamıyoruz ancak emeğiyle yaşayan milyonlar olarak 1 Mayıs'ı yüreğimizde, bilincimizde ve emeğimizde taşıyarak evlerimizde olacağız.

Özellikle pandemi döneminde daha da ayyuka çıkan gelir eşitsizliğinin, emekçiyi açlık sınırına mahkum eden asgari ücretin, sendikal hak arama mücadelelerinin kısıtlanmasının, işten çıkarmaların yasak olduğu bir dönemde işçinin karşısına çıkan kod 29 zulmünün, ücretsiz izin kılıfıyla işçiye dayatılan işsizliğin, kısa çalışma ödeneğinin, iş cinayetlerinin sorumlusu biliyoruz ki emekçiyi değil yandaşı düşünen politikalarıyla iktidar sahipleridir.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisinin gençleri olarak dün olduğu gibi bugün de demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelesinde öncü güç olan, emeğiyle ve alın teriyle dünyamızın çarklarını elleriyle çeviren işçi sınıfının haklı mücadelesinde omuz omuza mücadele etmekten onur duyuyoruz. Dirençle, dayanışmayla, umutla işçi sınıfının elinde kurulacak olan güzel yarınların inancıyla pandemi döneminin olumsuz koşullarında cansiparane mücadele eden sağlık emekçilerimiz başta olmak üzere, tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık