Muğla Sol Parti İl Örgütü: “ÜYEMİZ İLHAN BOZKURT’A YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

​​​​​​​SOL Parti Muğla İl Örgütü, Fethiye İlçe Örgütü üyeleri İlhan Bozkurt’a yapılan saldırıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak, sorumluların bulunmasını istedi. Açıklama şöyle:

Muğla Sol Parti İl Örgütü: “ÜYEMİZ İLHAN BOZKURT’A YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
  • 21 October 2022, Friday 9:36

“18 Ekim 2022 Salı günü Fethiye Sol Parti üyemiz İlhan Bozkurt’un kimliği belirsiz bir kişi tarafından uğramış olduğu faşist saldırıyı Muğla Sol Parti İl Örgütü olarak şiddetle kınıyor, failin bir an önce yakalanarak hesap sorulmasını ve olayın aydınlatılmasını bekliyoruz.

Almış olduğumuz habere göre yoldaşımız İlhan Bozkurt, 18 Ekim 2022 Salı günü saat 14:20 sularında Fethiye’de yolda yürürken arkasından gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından yumruklu saldırıya uğramıştır.

Saldırgan, "Sen misin o dev-genç başkanı, sana milleti tehdit etmeyi göstereceğim" diyerek Yoldaşımız İlhan Bozkurt’a yumruklu saldırıda bulunmuş, Bozkurt, yapılan saldırı sonucu yaralanmıştır. İlhan Bozkurt o sırada çevrede bulunan arkadaşları tarafından saldırıdan daha fazla yara almadan kurtarılmış, olay emniyet güçlerine intikal etmiştir. Polis, olay yerinden hızla uzaklaşan saldırganın kimliğini belirlemeye çalışmaktadır.

Yoldaşımız İlhan Bozkurt yaptığı açıklamada: “Hastane, tedavi, rapor, karakol, şikayet işlemlerini tamamladım. Faşistlere yakışır bir sinsilik ve kalleşlik içinde yapılan bu vahşi saldırıyı lanetliyorum. Tüm arkadaşlarımdan üzülmemelerini ve böyle saldırılara karşı dikkatli olmalarını diliyorum.” Dedi.

Biz de, Parti Üyemiz ve Yoldaşımız İlhan Bozkurt’a karşı gerçekleştiren bu faşist saldırıyı şiddetle kınıyor, Sol Parti İl örgütü olarak bu türden faşist saldırıların bizi yıldıramayacağının, her koşulda aydınlık bir gelecek için devrimci mücadelemize devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

“Hepimiz İlhan Bozkurt’uz!”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık