Muğla Valiliği’nden basın duyurusu

Muğla Valiliği, Haluk Pekşen’in Bodrum’deki evinin görüntülenmesi konusunda çıkan haberlerle ilgili olarak bir basın duyurusu yayınladı. Duyuru şöyle:

Muğla Valiliği’nden basın duyurusu
  • 23 Haziran 2021, Çarşamba 10:56

“Cumhuriyet Gazetesinde yer alan 25. ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’ in evinin görüntülenmesi hususuna ilişkin olarak açıklama gereğinde bulunulmuştur.

Bilindiği üzere Türkiye’ deki tüm adreslerin merkezi veri tabanında toplanması için Ulusal Adres Veri Tabanı oluşturularak adres konusundaki dağınıklığa son verilmesi amacıyla adres kayıt sistemi kurulmuş ve adres bilgileri kamunun kullanımına açılmıştır.

Adres Kayıt Sisteminde metinsel nitelikte tutulan adres bilgilerinin coğrafi koordinatlarla birleştirilmesi ve oluşturulan altyapının diğer sistemlerle bütünleştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımızca Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Projesi uygulamaya konulmuştur.

Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Projesi kapsamında yürütülmekte olan çalışmalar ASELSAN (yüklenici) ile yürütülmekte olup proje, yetkili idareler olarak tüm belediyeler, il özel idareleri, organize sanayi bölge müdürlükleri ve serbest bölge müdürlükleri ile birlikte hali hazırda 72 ilde tamamlanmış, Muğla da dâhil olmak üzere 9 ilde devam etmektedir.

Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Projesi kapsamında sahada tüm adresler koordinatlı hale getirilmekte olup; bu kapsamda sahada görev yapan personel yol, bina ve bağımsız bölümlere ilişkin verileri toplamaktadır. Sahaya giden personelin sahaya gidip gitmediğinin kontrolü, ayrıca bina dış kapı numarası, kat sayısı gibi bilgilerin kontrolü amacıyla yol ve bina fotoğrafları çekilmektedir.

Haberde belirtilen olayın yaklaşık 1 ay önce vukuu bulduğu, kişinin ASELSAN adına çalışan saha çalışmasında görevli personel olduğu, konudan Valilik (İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü) ve kolluk kuvvetlerinin bilgisi olması nedeniyle kişinin serbest bırakıldığı anlaşılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık