Muğla Valiliği’nden duyuru: “Yeşil vatanımızı hep birlikte koruyalım…”

“Hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olduğu bu günlerde lütfen yangına sebebiyet verecek davranışlardan uzak duralım.” diye duyuruda bulunan Muğla Valiliği, vatandaşları orman yangınlarına karşı uyardı.

Muğla Valiliği’nden duyuru: “Yeşil vatanımızı hep birlikte koruyalım…”
  • 23 August 2023, Wednesday 11:19

“Yeşil vatanımızı hep birlikte koruyalım…” diyerek sosyal medya hesaplarından uyarıda bulunan Muğla Valiliği, bölgedeki vatandaşları orman yangınlarına karşı tedbirli ve duyarlı olmaları konusunda dikkatli olma çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada; “Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kati şekilde girilmemeli. Yol kenarlarına yağına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöpler bırakılmamalı. Anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiçbir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmamalı. Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılmalı. Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezine iletilmesi gibi konularda daha duyarlı davranılmalı. Önümüzdeki gülerde özellikle ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir” denildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık