Muğla Valisi Sayın Dr. İdris Akbıyık’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı” Mesajı

Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

Muğla Valisi Sayın Dr. İdris Akbıyık’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı” Mesajı

“Bugün; Atatürk’ün Türk milletinin hürriyetini ve vatanımızın bağımsızlığını sağlamak üzere Samsun'a çıktığı, Millî Mücadelemiz ’in başlangıç günü saydığımız 19 Mayıs 1919 tarihinin 105. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız.

 

19 Mayıs 1919’da Samsun'a çıkan ve işgal kuvvetlerine karşı Millî Mücadele’yi düzenleyen Mustafa Kemal Atatürk, milletiyle bütünleşerek bu kutlu mücadeleyi zafere ulaştırmış, Cumhuriyet’in ilanı neticesinde hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğu, modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

 

Kurmuş olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile tarihimizde ölümsüz bir yer kazanan, bağımsızlık ve özgürlüğü kendi karakteriyle bütünleştiren Mustafa Kemal Atatürk’e olan ebedî bağlılığımızı, ilke ve inkılaplarına olan sarsılmaz inancımızı yeniden tazeliyoruz.

 

Ulu Önder’in böylesine zor bir mücadeleyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni ülkemizin ümidi, geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet etmiş olması ve bugünün “19 Mayıs Gençlik Bayramı” olarak kutlanmasını istemesi çok anlamlıdır.

 

Bugünkü gençlerimizin de kendilerine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, geçmişten alacakları güç ve ilhamla daha da büyütmek, güçlendirmek ve dünya üzerindeki uygarlık mücadelesinde hak ettiği yeri almasını sağlayarak, gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler!

 

Milletimizin birlik ve beraberliğinin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün muhafaza edilmesi, devletimiz ve demokratik rejimimize inancımızı her hâlükârda azim ve kararlılıkla muhafaza edecek ve bu kutsal emaneti sonsuza kadar taşıyacak olan, Ulu Önder’in “Ey Türk istikbalinin evladı” diye seslendiği kişiler sizlersiniz. 

 

Atatürk’ü tanımak ve anlamak; ancak onun fikirlerini, düşüncelerini ve duygularını gerçekten iyi bilmek ve benimsemekle mümkündür.

Sizleri millî değerlerini evrensel değerlerle bütünleştirebilen, değişen ve gelişen dünyada her alanda donanımlı bireyler olarak yetiştirebilmek bizim de en büyük hedefimizdir. Kendinize inanın ve güvenin.

 

Bu duygu ve düşüncelerle siz sevgili gençlerimiz ve aziz milletimizin “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla, şükranla anıyorum.”

 

 

 

 

 

                                                                                                        

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık