MUSKİ su kesintilerinin sebebini açıkladı

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından Milas’ın Cumhuriyet, Emek, İsmetpaşa, Gazipaşa Firuzpaşa, Hacıapti, Şevketiye , Güneş, Gümüşlük, Burgaz, Aydınlıkevler ve Hayıtlı mahallerinde yaşanan su kesintileri hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

MUSKİ su kesintilerinin sebebini açıkladı
  • 20 July 2023, Thursday 10:36

MUSKİ’nin açıklamasında; “Değerli Milaslı hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz,

Milas ilçe merkezimizin su kaynaklarının bulunduğu Dımdım mevkiinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle Milas merkezine su temini sağlanamamaktadır. Depo seviyelerimiz tükenme noktasına gelinceye kadar su teminimiz sürdürülmüştür. Ancak elektrik dağıtım şirketince halen enerji verilemediği için Milas merkez mahallerimizde maalesef su kesintisi meydana gelecektir. Elektrik dağıtım şirketi halen çalışmalarına devam etmekte olup enerji verilmesini müteakip su ikmaline başlanacaktır.” Denildi.

Yaşanan elektrik kesintilerin yarattığı sıkıntılara da değinen Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Son dönemde normalin çok üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle klima, soğutucu vb. elektrikli aletlerin kullanımında artış yaşanmış bu nedenle yüksek elektrik tüketimi oluşmuştur. Buna bağlı olarak kentimizin farklı noktalarında elektrik arızaları ve uzun süreli elektrik kesintileri meydana gelmiştir. Elektrik dağıtım şirketi sorumluluğunda olan enerji kesintileri için ilgili birimler çalışmalarını sürdürmektedir. 

Bu süreçte özellikle yeraltı su kaynaklarıyla içme suyu sağlanan bölgelerde suyun depolara aktarılması için elektrikli pompalar kullanıldığı için elektrik kesintileri nedeniyle su ikmali de olumsuz etkilenmiştir.

Elektrik kesintilerine ilgili kuruluşun müdahalesinin yanında MUSKİ olarak jeneratör takviyesi yapılarak vatandaşlarımızın kısa sürede su ikmalinin yapılması için gerekli tedbirler alınmıştır.

Yine elektrik kesintilerinden kaynaklı enerji dalgalanmalarına bağlı olarak bazı pompalarda arızalar meydana gelmiş ekiplerimiz tarafından derhal müdahale edilerek gerekli onarımlar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

Değerli hemşehrilerimize ve misafirlerimize kesintisiz su sağlanması için ekiplerimiz 24 saat boyunca sahada gerekli çalışmaları yapmaya devam etmektedir.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık