Öğretmenler Günü Öncesi 35 Yıllık Öğretmen Görevinden Uzaklaştırıldı

​​​​​​​Muğla'nın Menteşe İlçesindeki Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Sunday Özcan, kullanım hakkı tamamen okula ait olan otopark alanını, iletişim başkanının kullanmasına izin vermedi. Süreç, 35 yıllık öğretmenin, Öğretmenler Günü'nden iki gün önce görevden uzaklaştırılması ile sona erdi.

Öğretmenler Günü Öncesi 35 Yıllık Öğretmen Görevinden Uzaklaştırıldı

İddiaya göre, olgunlaşma binası içinde hizmet veren  İletişim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ahmet Uzun'un, kullanım hakkı tamamen Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait olan öğrencilerin oyun sahasının içine makam aracını park edebilme hususunda ısrarcı olmasıyla başladı.

BAHÇEYE GELİP OKUL MÜDÜRÜNÜ ÇAĞIRDILAR

İletişim Başkanının okul müdürünü il ve ilçe müdürlerine şikayet ettiği iddia edilirken, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan okulun bahçesine geldi ve müdürü çağırttı. Okul müdürüne bahçede hakaret edildiği iddialar arasında yer alırken, bu sefer okul müdürü Sunday Özcan kendini savundu.

ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Müdürün İl Müdürü Emre Çay'a, "Karşınızda 35 yıllık öğretmen var. Bu konuşma tarzınız doğru değil" demesi sonrası hakkında tutanak tutuldu. Valilik makamına yazı yazıldı. Okul müdürünün il milli eğitim müdürüne yüksek sesle bağırdığı gerekçesiyle, müdürün görevinden uzaklaştırılması istendi. Valilik tarafından 22 Kasım Çarşamba günü okul müdürü görevinden uzaklaştırıldı. Okul müdürünün konuyu yargıya taşıdığı öğrenildi.

 

Muhabir: Altar Zeyhan

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık