Öğretmenler Günü törenle kutlanacak

​​​​​​​24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Milas’ta bir dizi etkinlik düzenlenecek. Öğretmenler Günü Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle kutlanacak.

Öğretmenler Günü törenle kutlanacak
  • 23 November 2023, Thursday 16:53

Çağdaş yaşamın mimarı öğretmenlerimiz için Milas’ta tören ve etkinlikler düzenlenecek. Tören ilk olarak yarın saat 10.00’da Atapark’ta İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başlayacak. Çelek sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Saat 10.30’da ise Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda etkinlikler gerçekleştirilecek.

Buradaki etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Daha sonra ise günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasyı İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın yapacak, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Öğretmenler Günü mesajı okunacak.

Konuşmaların ardından Selimiye Timuçin Biliktan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin, Özlem Turgut’un “Sen Öğretmenimsin” adlı şiirini okuması, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi, emekli öğretmen Duran Ali Mısırlıoğlu’nun konuşması, Selimiye Timuçin Biliktan Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Tibet Sökmenoğlu’nun monolog gösterisi, Öğretmenler Günü nedeniyle yapılan kompozisyon, şiir, resim yarışmaları ve voleybol müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Selimiye Timuçin Biliktan Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Tibet Sökmenoğlu’nun hazırlamış olduğu kısa film gösterimi, “Bir Mum Misali Öğretmen” adlı oratoryonun ardından sona erecek.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık