Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Özgür Özel, “Mızrak çuvala sığmamıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milas’ta partililere hitap etti. “AK Parti’nin kolunda MHP var, koynunda HÜDAPAR var. Kimler kimlerle beraber. 4 HÜDAPAR’lıyı Meclis’e taşıdılar.” Diyen Özgür Özel, “Mızrak çuvala sığmamıştır. AKP, seçim kazanmak için her yalanı atmakta, her türlü kirli iş birliğini yapmaktadır. Bunu milletimiz duysun, milletimiz görsün.” Dedi.

Özgür Özel, “Mızrak çuvala sığmamıştır”

Seçim otobüsü ile Milas Atapark Meydanı önüne gelen Özgür Özel’e, Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Sayar Özcan ve Süreyya Öneş Derici, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol ile İlçe Başkanı Tüze Çetinkay’a eşlik etti. Özel’i partililer ellerinde bayraklarla karşıladı. Atapark’ta uzun zamandan bu yana ilk kez bu kadar kalabalık bir miting gerçekleştirildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı ikinci turu seçim çalışmaları kapsamında Milas’ta düzenlen halk buluşmasına katıldı. Seçim otobüsü üzerinde bir konuşma yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sinan Oğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylamasında Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararına ilişkin “Biz Sinan Oğan’ın kendi kararının gerekçelerini ona, onunla ilgili değerlendirmeleri seçmenlerine bırakıyoruz. Ama Sinan Oğan’ın hassasiyetlerine göre oy veren seçmenin oylarına talibiz. O seçmenin oylarını istiyoruz. İlk turda Sinan Oğan’a oy veren, ‘Anayasa’nın ilk 4 maddesi değişmesin’ diyenler, ‘Hizbullahçıların izinden yürüyen HÜDAPAR’cılar kadının medeni hukuktan gelen haklarına saldırmasın, kadını ikinci sınıf vatandaş yapmaya çalışmasın, kadına karşı şiddet yasası kalkmasın’ diyenler, bu ülkeyi sevenler, ilk turda Sinan Oğan’a, Muharrem İnce’ye, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verenler, ikinci turda birleşin, birleşin, birleşin. Haydi sandık başına gidelim ve bu işi bitirelim” dedi.

Milaslılara seslenen Özel, şöyle devam etti:

 

“Geçen hafta pazar günü bir seçim yaptık. Seçimde ülkeyi 21 yıldır yöneten Cumhurbaşkanı, huzurunuza geldi, 5 yıl daha yönetmek için sizlerden yetki istedi. Seçmen bu yetkiyi vermedi ve seçimi ikinci tura bıraktı. Geçen hafta pazar günü oy vermeyenlerin sayısı, verenlerden fazla olduğu için seçim ikinci tura kaldı. Önümüzdeki pazar günü, hep beraber iki ayrı anlayışın yarıştığı ikinci turda bir kez daha sandık başına gideceğiz. Son pazar günü Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük destek veren Milas’ın aynı desteklerine bir kez daha ihtiyaç duyuyoruz. Sizlerden yüzde 90 oranında gerçekleşen Muğla’daki katılım oranını artırmaya, sandığa gitmeyen seçmeni ikna etmeye davet ediyoruz. Oy vermeyen seçmenler sizin komşularınız, akrabalarınız. Bunun için Cumhuriyet’in 100’üncü yılında sizlere görev düşmektedir.

“DEVLETLE PARTİ AYRIMINI ORTADAN KALDIRIP, BUNUN İSTİSMARINI YAPTILAR”

Yıllardır yorulmuş, tükenmiş, umut vermeyen, sadece belli bir zümrenin beklentilerini karşılayan, geniş halk kesimlerini memnun etmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Milletin, devletin olanı partiye mal etme yoluna gittiler. TOGG’u bir partiye mal etmeye çalıştılar. TCG Anadolu’dan Tayyip Erdoğan’a propaganda gemisi yapmaya kalktılar. Petrolü, AK Parti genel merkezinin arka bahçesinde bulunmuşçasına pazarlamaya çalıştılar. Devletle parti ayrımını ortadan kaldırıp, bunun istismarını yaptılar.

“MİLLETİMİZ GÖRSÜN MİLLETİMİZ DUYSUN”

Bizim listemizde terörist yok kardeşim. AK Parti’nin kolunda MHP var, koynunda HÜDAPAR var. Kimler kimlerle beraber. 4 HÜDAPAR’lıyı Meclis’e taşıdılar. Mızrak çuvala sığmamaktadır. AK Parti, seçim kazanmak için her yalanı atmakta, her türlü kirli iş birliğini yapmaktadır. Bunu milletimiz duysun, milletimiz görsün. Önümüzdeki pazar hep birlikte karar vereceğiz. Birisi kazanacak. Taş atan eller değil, kalp yapan eller kazanacak. Önümüzdeki pazar günü bir seçim var. Bu seçim, referandum niteliğinde. Eğer Recep Tayyip Erdoğan, görev başında kalırsa eskisi devam edecek. Kemal Kılıçdaroğlu gelirse bir devir kapanacak. Bakan evlatlarının devri kapanacak, Milaslı vatan evlatlarının devri başlayacak. Önümüzdeki pazar günü bir referandum var. Emekliler Tayyip Bey’in dediği 2 bin TL’yi mi alacak, yoksa Kemal Bey’in dediği 15 bin TL’yi mi alacak, ona karar verecek. Kılıçdaroğlu staj mağdurlarını unutmuyor, Bağ-Kurluları unutmuyor, atanamayan öğretmeni, atanamayan sağlıkçıyı unutmuyor.

"TAYYİP ERDOĞAN’A OY VERİRSEN, SURİYELİLERİN TÜRKİYE’DE KALMALARINA, VATANDAŞ OLMALARINA OY VERMİŞ OLACAKSIN"

Tayyip Bey, sınırları açarak Türkiye’yi 10 milyon düzensiz göçmeni getirdi, bu göçmenlere vatandaşlık hakkı veriyor. Milas’ın MHP’lisi AKP’lisi şunu bilsin bu seçimde belki de son kez size ihtiyaç doğuyor. Çünkü 10 milyon yabancı sığınmacı var. Her fırsatta sınırdan Suriyelisi, Afgan’ı geldikten sonra, bunlara da vatandaşlık verildiği için yarın pişman olunur ve iktidarı değiştirmek isterse artık size ihtiyaç kalmayacak. Tayyip Erdoğan’a oy verirsen, Suriyelilerin Türkiye’de kalmalarına, vatandaş olmalarına oy vermiş olacaksın. Tayyip Bey’e verilen oy, bu politikanın devamınadır. Kılıçdaroğlu’na oy verirseniz Esad’la anlaşarak güle oynaya, davulla, zurnayla hepsi memleketlerine gidecektir, söz veriyoruz. Bir son gelişme var. Seçimde Tayyip Erdoğan’a oy verenler oldu, bize oy verenler oldu, Sayın Sinan Oğan’a ve Sayın Muharrem İnce’ye oy verenler oldu. Tayyip Erdoğan’dan memnun olan, oy verdi. Olmayanlar tercihlerini kullandılar. Sinan Oğan, muhalif söylemlerle AK Parti’nin göçmen politikasını eleştirerek, HÜDAPAR’cıları eleştirerek, Anayasanın ilk 4 maddesinin değişmesini eleştirerek oy toplamıştır. Sinan Oğan, saraydan yana Tayyip Bey’den yana bir tavır koyuyor. Biz Sinan Oğan’ın kendi kararının gerekçelerini ona, onunla ilgili değerlendirmeleri seçmenlerine bırakıyoruz. Ama Sinan Oğan’ın hassasiyetlerine göre oy veren seçmenin oylarına talibiz. O seçmenin oylarını istiyoruz. İlk turda Sinan Oğan’a oy veren ‘Anayasanın ilk 4 maddesi değişmesin’ diyenler, ‘Hizbullahçıların izinden yürüyen HÜDAPAR’cılar kadının medeni hukuktan gelen haklarına saldırmasın, kadını ikinci sınıf vatandaş yapmaya çalışmasın’ diyenler, bu ülkeyi sevenler, ilk turda Sinan Oğan’a, Muharrem İnce’ye, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verenler, ikinci turda birleşin, birleşin, birleşin. Haydi sandık başına gidelim ve bu işi bitirelim.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis