Protokolden Ramazan Bayramı mesajları

​​​​​​​Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, birer mesaj paylaşarak vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladılar.

Protokolden Ramazan Bayramı mesajları
  • 20 April 2023, Thursday 16:03

Ramazan Bayramı 21 Nisan Cuma günü başlayacak. İl ve ilçe protokolü yayınladıkları mesajlarla bayramı kutladılar.

MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI:

“Bayramlar insanları sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığı anlamlı günlerdir.

Bu yıl Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kaybettiğimiz canların yüreklerimizi yaktığı bir dönemde Ramazan ayını hüzünlü geçirdik, Ramazan Bayramı’nı da maalesef buruk karşılıyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte depremin ilk anından itibaren depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olan Ramazan ayını da adeta bir dayanışma seferberliğine dönüştüren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli Muğlalılar;

Ramazan ayını; birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek, depremin yaralarını sarmak için vesile kılarak, mübarek Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştık. İçinde bulunduğumuz süreci en kısa sürede atlatmak için Millet olarak birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenerek, gönül birliği oluşturduk. Bundan sonra da devlet, millet omuz omuza vererek, tam bir seferberlik ruhuyla karşılaştığımız her türlü zorluğun üstesinden inşallah hep birlikte geleceğiz.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı da dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görüyoruz. Ramazan Bayramı’nı ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, depremden etkilenen vatandaşlarımızla, huzurevindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı daha da arttıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Muğlalı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın ülkemize ve tüm dünyaya huzur, bereket ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN:

‘’Bayramlarımız gönüllerin bir olduğu, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliğin en samimi şekilde ortaya çıktığı günlerdir. Bu özel günlerde daha yoğun olarak yaşadığımız sevgi ve hoşgörünün ülkemiz ve dünyada daim olmasını temenni ediyorum. Yaşadığımız deprem felaketi ve tüm zorlukları millet olarak omuz omuza, birlik ve beraberlik ruhuyla aşacağımıza yürekten inanıyorum.

Ülkemizde ve tüm dünyada barışın egemen olduğu, geleceğe umutla ve birlikte bakabildiğimiz, sevginin ve hoşgörünün bütün gönüllere hakim olduğu, tüm farklılıklarımıza rağmen herkesin kucaklaşabildiği güzel günler diliyor, bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT:

“Rahmetin ve bereketin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Her zaman hoşgörüden taraf olan Milas Belediyemiz, Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın yanında olurken, birimlerimiz iftar yemekleri ve ihtiyaç sahiplerine yardım gibi konularda hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürdü.

Yaşadığımız deprem felaketi ve ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle geçirdiğimiz kötü günlerin son bulmasını diliyor; bayramımızın, dünyamız, ülkemiz ve Milasımız için hayırlara, mutluluğa ve hiç tükenmeyen yaşama sevincine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin; dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, bizleri saygı ve sevgiye yönlendiren, huzuru elde etmemizi sağlayan Ramazan Bayramı’nı kutluyor, nice mutlu, huzurlu ve sağlıklı bayramlar diliyorum.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık