​​​​​​​Son gün 2 Mayıs!

Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmelere duyuru!

​​​​​​​Son gün 2 Mayıs!
  • 14 March 2023, Tuesday 13:18

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmelerin, 2022 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini en geç 2 Mayıs 2023 tarihi saat 24.00'e kadar doldurması gerektiğini, doldurmayan sanayicilere 5.252,00 TL idari para cezası uygulanacağını duyurdu.

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi işletmelerimizin kayıtlarının tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sisteminde yapılan güncelleme neticesinde elektronik Sanayi Sicil Belgesi (e-belge) uygulamasına geçilmiştir. Bu kapsamda sisteme kayıtlı sanayicilerimiz İl Müdürlüğümüze elden müracaata gerek kalmaksızın sanayi siciline ilişkin ilk kayıt, belgelendirme, vize, değişiklik, vb. tüm işlemlerini e-devlet üzerinden sunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girerek yapabilecekler, sistemden Sanayi Sicil Belgelerini (e-belge) pdf formatında indirebilecek ve çıktı alarak kullanabileceklerdir.

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince; İşletmeler bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorundadır.

Sanayi sicil kaydı bulunan işletmeler 2022 yılı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2023 tarihi sonuna kadar (Söz konusu tarihin bu yıl resmi tatile denk gelmesi nedeniyle 2 Mayıs 2023 tarihi sonuna kadar) https://sanayisicil.sanayi.gov.tr web adresinden firma yetkilisinin e-devlet şifresi ile sisteme girmeleri gerekmektedir. Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini eksiksiz olarak girmeleri, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında Coronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla İl Müdürlüğümüze gelmeden 444 61 00 no.lu telefondan (Taşra teşkilatı için 2 ardından Muğla için 48 tuşlanarak) ulaşmaları gerekmektedir.

Süresi içerisinde Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen firmalar hakkında 6948 sayılı Kanunun 9' uncu Maddesi uyarınca 2023 yılı için 5.252,00 TL İdari Para Cezası uygulanması zorunluluğu bulunmaktadır.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık