Son yapılan zamlara bir tepki de İYİ Parti’den geldi

Yapılan son zamlara bir tepki de İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti örgütleri 81 ilde ortak bir basın açıklaması yaptı. Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, paylaştığı açıklamada; “Siyasi iktidar ekonomik gerçeklerin uzağında, her türlü uyarılara rağmen inatla ve ısrarla sürdürdüğü uygulamalar sonunda ülkemizi içinden çıkılamaz bir ekonomik sıkıntıya düşürmüş ve seçim sonrası ülkemizin üreticisinin, çalışanının, emeklisinin üzerine vergi olarak, hayat pahalılığı olarak yüklenmiş, yapılan hataların bedeli halkımıza ödetilmeye başlanmıştır.  Çalışanların maaşlarına yapılan zamlar hemen ertesinde hükümsüz hale gelmiş, emekliler nefes alamaz hale getirilmiştir. İYİ Parti olarak bu haksızlıklara ve yanlışlara asla sessiz kalmayacağız.” Dedi.

Son yapılan zamlara bir tepki de İYİ Parti’den geldi

Başkan Akmeşe’nin açıklaması şöyle devam ediyor;

“AKP iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıyayız.

Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil.

Bunun yerine, bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir.

Üstelik AKP iktidarı dar bir kesime bankacılık sistemi üzerinden kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinden kaşıkla bu parayı toplamaktadır.

Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır.

Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır.

AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.

Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve  

 en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır.

Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir.

İki ay önce, seçimin arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.12 TL’ye gelmiştir.

Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21.14 TL’yken bugün litre fiyatı 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur.

Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur.

Deli Dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam etmektedir.

Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran fakat bir yandan da servet sahiplerinin servetlerini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık