Suat Özcan, “Kentimizin Sorunlarını Biliyorum, Size Şeffaf, Katılımcı ve Hesap Veren Bir Belediyecilik Vaad Ediyorum” dedi

CHP Milas Belediye Başkan Aday Adayı Suat Özcan, bugün Esentepe’te basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.  Milas’ı birlikte yöneteceğiz sloganı ile yola çıktığını söyleyen Özcan, kentimizin sorunlarını bildiğini, hayalinin bu kenti yönetmek olduğuna vurgu yaparak, aday olması ve seçilmesinin ardından Milas ve Milas halkı için yapmak istediği projelerden bahsetti. 

Suat Özcan, “Kentimizin Sorunlarını Biliyorum, Size Şeffaf, Katılımcı ve Hesap Veren Bir Belediyecilik Vaad Ediyorum” dedi
  • 23 December 2023, Saturday 20:20

Milas Belediye Başkan Aday Adayı Suat Özcan, toplantıda Milas’ın ürünleri, coğrafyası, kültürü ve insanı ile tercih edilen bir kent olması için çalışmalarını yürüteceğini söyleyerek,  basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

Konuşmasına siyasi geçmişinden bahsederek başlayan Özcan,  milletvekili olmasının kendisine kattığı tecrübeleri de anlattı.

BİR HAYALİM VAR, BU KENTİ YÖNETMEK

Suat Özcan siyasete girmesini ve aday adaylığı sürecini şu sözlerle anlattı: “Adaylık açıklama konuşmamda da dediğim gibi ‘bir hayalim var, bu kenti yönetmek.’ dedim.  Gümüşlük’te öğretmenlik yaparken bunu arkadaşlarımla paylaşmışımdır, onlar bilirler. Bu kenti yönetmek istiyorum demişimdir ve bu bunun için de 25 sene dolduğu an emekliye ayrıldım. Siyasete gireceğim fakat siyaset biraz dışarıdan bakmak gibi olmuyormuş. Bir siyasi birikim, sosyolojik birikim, felsefe, yöreyi çok iyi tanıma, ekonomik güç hepsi beraberinde olmayınca dedim ki kendime saygı, halka karşı bir saygısızlık olmaması açısından kendimi geliştirmem lazım. O sırada Muhammet başkanla yollarımız kesişti. Onun belediye başkanlığı süreciyle beraber ben bu söylemimden vazgeçtim. İlçe başkanı olduk ve ilçe başkanlığımız süresinde de birlikte, örgütüyle birlikte sizler de tanıksınız. Milas Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok değerli seçim sonuçları kazandık. Milas olarak oylarımızı gerçekten yukarılara taşıdık. Tabii bugün bazen arada bir oylar düşünce hemen karşılaştırma oralarla oluyor dolayısıyla. 2018’e geldiğimizde benim Milas’ı temsilen milletvekilli olarak uygun bulunduğum söylendi. Ben milletvekili aday adayı ya da adayı olarak bir talepte bulunmadım ama bana gelen teklif çok değerliydi, kabul ettim ve bu onurlu görevi de 5 yıl boyunca yerine getirdim.”

 

GÜVENİ YENİDEN İNŞA ETMELİYİZ

Daha sonra belediye başkanı olması durumunda ilk icraatının son zamanlarda Milas’ta yaşayan insanlarda gördüğü mutsuzluğu gidermek olacağını söyleyen Özcan, 

“Yöneticilere ve birbirimize olan güveni yeniden inşa etmeliyiz. Kent içerisinde vatandaşımızı mutsuz eden konuları belirleyip, bunların çözülmesini sağlayacağım. Hoşgörü sevgi saygı ve güvenin yerleşmesini sağlayacağız. Şeffaf, katılımcı ve hesap veren bir başkan olacağım.  Halkın, sivil toplumun temsilciler anlamında yönetime katılması, Kent konseylerinin, mahalle meclislerinin yeniden işlerliğe kavuşması, bunda kesin kararlıyız. Bunda herhangi bir bireysel hiçbir düşüncemi, duygusal ya da engelleyecek hiçbir şeyi engel olarak görmüyorum.  Kararlarda eğer bir tereddüt var ise sandık yani referandum uygulamalarını zaman zaman yapacağız. Vatandaşlarımızın görüşleri ön planda olacak” dedi.

Demokrasinin kendi döneminde her zaman devam edeceğinin sözünü veren Özcan, “Seçilene kadar demokrasiden söz edip, seçildikten sonra bazı şeylerden vazgeçmeyeceğim.  Sloganımda da yer alan Milas’ı birlikte yöneteceğiz sözünü hayata geçireceğiz. Yapılan işleri belediye birimlerindeki girişlerdeki ekranlarda vereceğim.” diyerek pazaryerinin altının otopark, üstünün yine Pazar alanı olarak yenileneceğini söyledi. 

Milas trafiğinin hayatı olumsuz etkilediğini de değinen Özcan,  “Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde tek yön uygulaması veya nasıl bir rahatlatma yaparak bu yoğunluğu azaltacak çözümler düşünüyorum” dedi.

ÜRETECİ GÜÇLENDİRİLMELİ

İktidarın tarım politikalarının yanlışlığını da eleştiren aday adayı Özcan,  “Yanlış tarım politikaları nedeniyle kırsaldan kente göçler meydana geldi. Kırsalı güçlendirmek için mevcut başkanlarımızın girişimleri oldu ama bunu daha artırmamız gerekiyor. Bunun için üreten vatandaşlarımızın desteklenmesini sağlayacak ve kendi ürününü kendisinin satmasının önünü açacağız.  Coğrafi işareti alınan ürünlerin yanı sıra alınmayan ve ilçenin değeri olan ürünleri de yeniden tanıtacağız. Özellikle meşhur çam balımızın artık daha fazla tanıtılması gerekiyor.  Yerel ürünler ve pazarların oluşturulması için yapılması gerekeni yapacağız.  Ürettiğimiz ürünleri daha çok butik olarak değerlendirebiliyoruz. Bunların ticaretinin yapılması için elimizden geleni yaparak halkımızın kalkınmasını sağlayacağız.  Üretecinin güçlendirilmesi lazım. Bu süreçte de üstümüze düşeni yapacağımızdan üreticimizin şüphesi olmasın.  İlçemizin eksiklerini ve tüm sorunlarını biliyoruz. Bunların hepsini çözeceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Milas’ta restorasyon yapılarak turizme kazandırılacak alanlardan da bahseden Özcan, “Milas’ta 27 ören yeri var. Bakanlıklar ile iletişime geçilerek Milas turizmine kazandırılması için yapılması gerekenleri planlayacağız.”  diyerek, halkın 7’den 77’ye bütün kesimine hitap eden projelerini ayrıntılı olarak anlattı.

MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE KAZANDIRDIĞI YATIRIMLARI ANLATTI

Özcan milletvekilliği döneminde Milas’a kazandırdığı yatırımlardan da bahsederken,  “Bodrum yolu üzerine birkaç tane trafik lambasının konulmasına vesile oldum. Gümüşkesen anıtına ucube bir müze binası yapımına başından beri karşı durdum. Bakanlıklar, bakanlar ve bakan yardımcıları ile sürekli girişimlerde bulundum.  Şu an en azından o çirkin görüntü ortadan kaldırıldı. Doğal gazla ilgili de yine samimiyetle söyleyebilirim ilk toplantı il düzeyinde valilik düzeyinde olmuş Muhammet Başkan’la, dönemin Kaymakamı gitmiştir. Milletvekili olduğumda ilk girişimlerimden bir tanesi de bu olmuştur. Bakan yardımcıları ile sürekli görüştüm. Kazma vuruldu ama bunun şehre yansıyan ağır bir bedeli oluyor.  Bu çalışmalar tamamlandığında daha az kirleten bir yakıt olduğu için hava kirliliğinden en az etkilenmiş olacağız. ” diye konuştu.

Toplantı günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık