Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı..

Şubat ayı Meclis Toplantısı, bugün saat 14:00’de Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapıldı.

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı..
  • 05 February 2024, Monday 17:09

Meclisin açılışında, geçen hafta ani bir kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Milas Belediye Meclisi üyesi Kadir Karagülle anıldı ve Meclisteki masasına fotoğrafı ve karanfiller kondu.

14 asıl ve 2 ek gündem maddesi görüşüldü. İmarla ilgili bazı maddeler İmar Komisyonuna sevk edilirken, Belediye hizmetleri ve üst yapı yatırımlarına harcanmak üzere 30 milyon TL kredi alınması maddesi, AKP ve MHP’li üyelerin karşı oyuna karşı, oy çokluğuyla kabul edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün, Boğaziçi Mahallesi’nde Tuzla Gölü’nün güneyinde yer alan Meşelik mahallesindeki orman alanının 333.855,25 m2’lik bölümünü orman vasfından çıkarmak için gönderdiği 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği talebi ile ilgili Milas Belediyesi’nin kurum görüşü isteği, incelenmek üzere İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Milas ilçemizin Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmasına yönelik, UNESCO adaylık sürecinin başlatılmasıyla ilgili olarak Başkan Muhammet Tokat’a yetki verilirken, Hacıabdi ve Ahmetçavuş Mahalleleri, Baltalı Kapı ve Çevresi Sokak Sağlıklaştırma ile Pazar yeri ve Park Düzenleme Projelerinin gerçekleştirilmesi için Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Dair Valilik Katkı Payı’na başvuruda bulunulması ve bu işlerin yıllara sari olarak yapılması da oybirliğiyle kabul edildi..

Milas Bodrum kavşağında yapılan Milas Şehitler Anıtı ve yanına yapılacak Kuvayi Milliye Anıtıyla birlikte ortak bir isim verilmesi görüşüldü ve parkın isminin “Milli Mücadele Parkı” olması oybirliğiyle kabul edildi.

Ayrıca, geçtiğimiz hafta sonu açılışı yapılan Milas Cemevi’nin ibadet işlerinin yürütülmesi amacıyla, Milas Pir Sultan Abdal Kültür Derneği işbirliği ile çalışılması amacıyla, mülkiyeti belediyede olmak üzere bir protokol yapılması için Başkan Tokat’a yetki verilmesi de oybirliğiyle kabul edildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık