TARİŞ, zeytinyağı alım fiyatını açıkladı

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, 2023-2024 sezonu zeytinyağı alım fiyatını kilogram başına 295 lira olarak belirlediklerini bildirdi.

TARİŞ, zeytinyağı alım fiyatını açıkladı
  • 08 November 2023, Wednesday 13:13

Sürek, yaptığı yazılı açıklamada, ürün alım fiyatının üreticinin alın terinin karşılığını alabilmesi ve ürünün değerini bulması açısından önemli olduğunu ifade etti.

Açıkladıkları fiyatın piyasada belirleyici olacağını belirten Sürek, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz sezonda kaliteli ve gerçek zeytinyağına ulaşmak herkes için büyük önem taşıyacaktır. Her zaman olduğu gibi Birliğimizin en önemli hedefi üreticiden aldığı kaliteli zeytinyağını güvenli şekilde tüketiciyle buluşturmaktır. Sezon içinde piyasa hareketlerini ve fiyat gelişmelerini izleyerek gerekirse yeni düzenlemeler yapacağız."

MİLAS’TA ALIM FİYATI 290 TL..

Ancak Birlik Başkanı Hilmi Sürek’in açıkladığı rakam, “kuzey ege” zeytinyağı için. TARİŞ bünyesinde 30 Zeytin ve Zeytinyağı Birliği var. Ve Tariş, hep eleştirilmesine karşın, geçmişten beri kuzey ege ve güney ege zeytinyağlarını ayırıyor. Oysa Türkiye’nin Avrupa Birliği coğrafi işareti alan tek zeytinyağı güney ege’de Milas’ta.

185 no’lu Tariş Milas Zeytinyağı Birliği’nin uygulayacağı fiyatlar ise 290 TL. Olarak belirlendi. Asit derecesine göre bu rakamlar da değişiyor. Milas’ta uygulanacak rakamlar ekteki tabloda ayrıntılı olarak görülebilir.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık