“Teşekkür etmiyorum”

​​​​​​​Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi'ndan birincilikle mezun olan Sultan Kurt’un mezuniyet törenindeki sözleri gündem oldu.

“Teşekkür etmiyorum”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi mezuniyet töreni olay yaratan anlara sahne oldu. Türkçe Tıp Programı 7. dönem  mezunları adına dönem birincisi Sultan Kurt'un yaptığı konuşma, mezuniyet törenine damga vurdu.

Okuduğu okulun acı gerçeklerine değinmek istediğini belirten Kurt, şu ifadeleri kullandı;

“Hastalıktan canımız çıkarken Covid testi vermemizden bile rahatsız olanlara, ‘dersi ne de olsa geçemeyeceksiniz’ diyen saygıdeğer hocalarımıza, aldığımız anamnezleri beğenmeyip kâğıdı yırtanlara, intörnlüğümüzün ilk altı ayı boyunca kazandığımız üç kuruş parayı bile zamanında yatırmayanlara, eğitim adı altında kimsenin yapmak istemediği işleri, sadece işler aksamasın diye biz aday hekimlere yıkanlara, bazen bizim de bir annenin evladı olduğumuzu unutanlara, en çok da vakti zamanında bizimle aynı yollardan geçen, aynı dertlerden müzdarip olan ama şimdilerde benzer sıkıntıları biz yaşarken gözünü, kulağını kapatan meslektaşlarıma maalesef teşekkür etmiyorum!”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık