Tirhandil Cup Kış Trofesi Yapıldı

Tirhandil Cup Kış Trofesi 2023/24'ün 4. ayak yarışları geçtiğimiz hafta sonu Bodrum'da düzenlendi.

Tirhandil Cup Kış Trofesi Yapıldı
  • 20 February 2024, Tuesday 14:38

Bodrum'da denizcilik kültürünün gelecek nesillere aktarılması ve Bodrum'da üretilen ahşap teknelerin tanıtılmasına önemli katkıları olan Tirhandil Cup Kış Trofesi'nin dördüncü ayak yarışları 17-18 Şubat'ta, Bodrum Karaada açıklarında gerçekleştirildi. 

Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) faaliyet programında yer alan Tirhandil Cup Kış Trofesi'nde, toplam 7 tekne dördüncü ayak mücadelesi için yelken açtı. Bodrum'un denizcilik mirasının korunması ve tirhandillerin tanıtılması amacıyla düzenlenen organizasyonda, tirhandil tutkunları güneşli bir hafta sonunda tekrar bir araya geldi. Beklenen hava koşullarının oluşmasıyla birbirinden güzel tekneler heyecanlı bir yarış sergiledi. Altı ayaktan oluşan trofenin hafta sonu düzenlenen 4. ayak yarışlarında Gara Poşet birinci, Hızır 1 ikinci, Whisper S ise üçüncü oldu.

Tirhandil Cup organizasyonu tirhandillerin tanıtılması ve yaşatılması amacıyla düzenlendiği gibi katılımcılar arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesi amacını da taşıyor. Cumartesi akşamı düzenlenen ödül töreninde yarışmacılar bir araya geldi ve 3. ayak ödülleri sahipleriyle buluştu. 

Katılımcılar tarafından ‘en denizci tekne' olarak nitelendirilen tirhandillerin yarıştığı Tirhandil Cup yarışları, Bodrum Ticaret Odası ve İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası'nın destekleri ve diğer kamu kurumları ve sponsorların katkılarıyla düzenleniyor. Bütün katılımcılar, destek veren kurumlar ve sponsorlar heyecanla 2-3 Mart tarihinde düzenlenecek olan 5. ayak yarışlarını bekliyor. Tirhandil Cup Kış Trofesi, 23-24 Mart'ta düzenlenecek 6. ayak yarışlarıyla sona erecek.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık