TOKİ Evleri Hızla Yükseliyor..

Yeni Hastane yolunun alt ve üst kısımlarında kısa bir süre önce çalışmaya başlayan TOKİ müteahhitleri, 546 konutluk evlerin yapımını hızla sürdürüyor. Şimdiden birçok blokun kaba inşaatlarının bittiği gözlenirken, her iki alanda inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

TOKİ Evleri Hızla Yükseliyor..

İnşaat sahasından fotoğraflar, yeni yapılan konutların tamamen sağlam kayalık bir zemin üzerinde yükseldiğini gösteriyor.

Konut inşaatlarının ne zaman biteceği ve hak sahiplerine teslim edileceği henüz öğrenilemezken, bölgenin yol ve kanalizasyon sorunu konusunda ne gibi önlemlerin alındığı bilinmiyor.

Bilindiği gibi Belediye Başkanı Fevzi Topuz, bu binalar TOKİ dolayımıyla yapılırken, Milas Belediyesi’ne hiçbir bilgi verilmediğini belirtmişti. Ama binalar iskana açılınca bu bölgenin elektriklenmesi, yol, ulaşım, su, kanalizasyon gibi işleri Milas Belediyesi’nin sorumluluk alanında olduğundan, aslında bütün bunların projelendirme aşamasında Milas Belediyesi ile uyumlu ve entegre bir şekilde yapılması gerekirdi. Ancak, ‘ben yaptım oldu’ gibi bir anlayışla hareket ediliyor, tıpkı Hastane’nin o bölgeye yapılmasında olduğu gibi.. Mevcut yol yetersiz kalacağı gibi, Bodrum karayoluyla entegrasyonu halen yapılmadığından ve şehir içinden de tek yolun Sanayi Sitesi’nin içinden geçerek, Gülibrişim kavşağından Sodra’ya giden yol olduğu açık. Bu yol zaten mevcut Sodra Doğakent’in trafiğini bile karşılayamazken, inşaatı hızla devam eden 546 konutun yerleşime açılmasıyla büyük bir trafik sorunu yaşanacağı da ortada.

O bölgede MUSKİ’nin su depoları var ve Emek Mahallesi’ne giden boru hattı da var olduğundan su sorunu belki daha rahat giderilebilir, ancak en büyük sorunlardan biri kanalizasyon gibi görünüyor.

Belediye ve TOKİ yetkililerinin, özellikle kanalizasyon ve yol sorunu üzerine varsa çözümlerini duymak istiyor vatandaşlar..

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık