TOKİ MİLAS’TA 546 KONUT İÇİN İHALEYE ÇIKTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Milas’ta yapılması planlanan konutlar için ihale süreci başlatıldı. İhale ilanı “2 Etap 546 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” olarak yayınlandı.

TOKİ MİLAS’TA 546 KONUT İÇİN İHALEYE ÇIKTI
  • 14 December 2022, Wednesday 22:40

TOKİ tarafından ilçemize yapılması planlanan konutlarla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İsmetpaşa Mahallesi’nde belirlenen alana 546 konut yapılması için ihale süreci başlatıldı. İhale 28 Aralık’ta yapılacak.

Son proje kapsamında 100 konut olarak açıklanan Milas TOKİ 2. Etap işi, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in Bakanlık nezdinde gerçekleştirdiği girişimler sonucu 546’ya yükseltildi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) düzenlediği ihale için 28 Aralık günü saat 10:30’a kadar elektronik ortamda teklifler alınacak. İhale tarihinden itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve yüklenici firmanın 500 işgününde 546 konutu, altyapı ve çevre düzenlemesi işiyle bitirmesi beklenecek. Konutlar, ilçenin mekânsal gelişim yönünden daha uygun durumdaki İsmet Paşa Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. TOKİ, 2019 yılı içinde de 100 konut için duyuruya çıkmış ve hak sahipleri de bu kuraya göre belirlenmişti.

AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2019 yılında 100 etaplık konutlarımız için hak sahiplerimiz belirlenmişti. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Sosyal Konut hamlesi kapsamında son olarak Milas ilçemize ikinci etapta 100 konut daha eklenmişti. Milas ilçemizin mevcut durumunu göz önüne aldığımızda Bakanlığımız ve TOKİ Başkanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucu bu sayının 546’ya çıkarılmasını sağladık. Tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Ormanlık alanda yapılacak olan konut ile altyapı ve çevre düzenlenmesi projesi için çevresel etki değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı.

 

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 1 Üzgün 1 Kızgın 3

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık