Türk ve Yunanlı Üreticilerden Otizmli Çocuklara Anlamlı Destek

​​​​​​​Türk Yunan dostluğu, otizmli çocuklar yararına zeytinyağı ile hediye kutusu kampanyası başlattı.

Türk ve Yunanlı Üreticilerden Otizmli Çocuklara Anlamlı Destek

Milas’a bağlı Ekindere Mahallesi'nde son teknoloji zeytinyağı fabrikası kuran iş insanları Emine Çatalbaş Colin ve Mark Colin çifti, kendi markaları Oro Di Milas’ı ve Yunan zeytinyağı markası Pamako ile bir hediye kutusu oluşturarak otizmli çocuklar yararına satışa sundu. Fabrikalarının faaliyet gösterdiği mahallede de eğitime destek veren Colin çifti, otizmli çocuklar yararına sınıflar oluşturulması için de çalışma yapıyor.

Zeytinyağı ile perçinlenen Türk Yunan dostluğu ile otizmli çocuklar yararına hediye kutusu kampanyası yapan Colin çiftçi, fabrikalarında sosyal sorumluluk projeleri için lansman düzenledi.

Lansmana, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, sektör temsilcileri, Milas ve Bodrum’dan ünlü şefler ve davetliler katıldı.

Otizmli çocuklar yararına gerçekleştirilen aynı zamanda Türk Yunan dostluğunun artırılmasını, kültürel etkileşimi hedefleyen sosyal sorumluluk projesinin lansmanında konuşan Emine Çatalbaş Colin, tüm davetlilere katılımlarından ötürü teşekkür ederek, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

AYNI HEDİYE KUTUSU YUNANİSTAN’DA DA SATIŞTA

İki markanın tek bir kutuya konulduğu hediye paketinin satışlarından elde edilen gelirin otizmle mücadele veren derneklere bağışlandığını söyleyen Colin, hediye paketinin Türkiye ve Yunanistan’da satışta olduğunu duyurdu.

Zeytin ve zeytinyağıyla olan tanışma hikayesini de anlatan Colin, zeytinin barışı, sağlığı ve bereketi temsil ettiğini söyleyerek, böylesi özel bir meyveden elde edilen eşsiz zeytinyağlarını satın alarak özel çocukların hayatlarına dokunulabileceğini ifade etti.

Yunanistan’da üretilen Pamako markasının sahibi de bir video kliple katılımcılara seslenerek, böylesi anlamlı bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise Milas’ın zeytin ve zeytin yağı potansiyeli bakımından çok zengin olduğunu belirterek, böylesi bereketli topraklarda örnek işler ve projeler hayata geçiren herkese teşekkür etti.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke de projede emeği geçen herkesi tebrik ederek, Milas’ın anıt zeytin ağaçlarıyla büyük bir zenginliğe sahip olduğunu ve bu topraklarda bereketin, sağlığın, barışın binlerce yıldır sürdürüldüğünü söyledi.

Lansman, konuşmaların ardından verilen yemekle sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık