Ünal Türkeş’in 6. ölüm yıldönümü

Anadolu Basınının önemli isimlerinden, Muğla Devrim Gazetesi sahibi, değerli büyüğümüz Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’i aramızdan ayrılışının yıldönümünde anıyoruz. 

Ünal Türkeş’in 6. ölüm yıldönümü
  • 30 September 2023, Saturday 13:59

30 Eylül 2017 Cumartesi günü tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitiren Muğla basınının önemli isimlerinden Ünal Türkeş’in aramızdan ayrılmasının üzerinden 6 yıl geçti. Duayen gazeteci, değerli büyüğümüz Ünal Türkeş’i özlemle anıyoruz. 
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve aynı Üniversitenin Basın Yayın Yüksekokulundan mezun olan 77 yaşında vefat eden Ünal Türkeş, Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin de uzun süre Başkanlığını üstlenen Ünal Türkeş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Başkanlığı, İl Genel Meclis üyeliği, CHP İlçe Başkanlığı görevlerini de yürüttü. Türkeş yine uzun yıllardır Türk Hava Kurumu Başkanlığını yürütüyordu.
Muğla’nın toplum ve tarih hafızası olarak da bilinen Ünal Türkeş’in araştırma ve incelemeleri arasında Monoğrafya Yerkesik, Kurtuluş Savaşında Muğla, Datça’da Kuvva-i Milliye, Muğlalı Şair ve Yazarlar Antolojisi eserleri yer alırken, birçok yayınevi de hazırlanan eserlerin yayına hazırlanmasında Ünal Türkeş’in derlemelerinden ve bilgisinden yararlandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık