Vali Orhan Tavlı, Milas’ta kırsal mahalleleri ziyaret etti

​​​​​​​Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas İlçesi Türbe Yöresinde kırsal kesimin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla Yusufça, Kayabaşı, Olukbaşı, Çamlıyurt, Ortaköy, Akkovanlık ve Çallı mahallelerini ziyaret etti.

Vali Orhan Tavlı, Milas’ta kırsal mahalleleri ziyaret etti
  • 11 Ağustos 2022, Perşembe 9:45
 

İlk olarak Yusufça Mahallesi’ni ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Mahalle Muhtarı Mesut Bulut’tan mahallenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Yusufca Mahallesi ziyaretinin ardından Kayabaşı Mahallesi’ne giden Vali Orhan Tavlı, Mahalle Muhtarı Mehmet Baş ile birlikte vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Daha sonra mahallede incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, Kore Gazisi Mustafa Yıldırım’ı evinde ziyaret etti.

 Olukbaşı Mahallesi’ni ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Orhan Tavlı, vatandaşların talep ve isteklerini dinledikten sonra Mahalle Muhtarı Nihat Çınar ile mahallede incelemelerde bulundu.

 Daha sonra Çamlıyurt mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, Mahalle Muhtarı Erkut Aktaş’tan mahalle hakkında bilgi aldı.

 Çamlıyurt Mahallesi ziyaretinin ardından Ortaköy Mahallesi meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, Mahalle Muhtarı Mehmet Aral ve vatandaşlarla köyün ihtiyaç ve talepleri hakkında görüştü.

 Vali Orhan Tavlı, Milas Türbe Ortaköy mahallesindeki 1000 yıllık bir geçmişe sahip olan, Türbe köyleri olarak 9 köye adını veren İkiz Türbe, Cami, Yağlık ve Medreseyi ziyaret etti. 

Ziyaretinin devamında Akkovanlık mahallesini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen "Köy Yaşam Merkezleri" Projesi kapsamında faaliyet gösteren Akkovanlık İlkokulu’nu ziyaret etti. Daha sonra Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldız ve mahallede ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. 

Daha sonra Çallı Mahallesini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle Muhtarı Burhan Kara ile mahallede incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, son olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen "Köy Yaşam Merkezleri" Projesi kapsamında faaliyet gösteren Çallı Beylikyurdu İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. 

Vali Orhan Tavlı’nın Milas İlçesi Türbe Yöresi Kırsal Mahalleleri ziyaretlerinde Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke de bulundu. 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık