VE.. AYAYDIN SEÇİM OFİSİ'NDEN "KÜÇÜK" DÜZELTME!..

VE.. AYAYDIN SEÇİM OFİSİ'NDEN
  • 28 February 2024, Wednesday 22:32

Bir ulusal kanalda canlı yayın konuğu olan AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ın seçim ofisinden gönderilen bilgilendirmede, Muğla’da yerleşik olan ve en alt seviyeden maaş alan emeklilere Büyükşehir Belediyesi olarak 5 bin lira ilave maaş verileceği duyurulmuştu. Gönderilen bilgi notunun ilgili bölümü şu şekildeydi:

Yerel seçimlere yaklaşık 1 ay kala Muğla’da AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Aydın Ayaydın katıldığı bir televizyon programında ‘Bunu ilk kez açıklıyorum. Gerekli çalışmaları yaptık. Hesabımızı kitabımızı yaptık. Muğla bildiğiniz üzere emeklilerin çok tercih ettiği bir ilimiz. En düşük seviyede maaş alan her emeklimize biz de Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacağız. En düşük emekli maaşını alan emeklilerimize biz de her ay 5 bin lira maaş vereceğiz. Böylece Muğla’da en düşük emekli maaşı 15 bin lira olacak’ dedi. Ayaydın, bunu bir kereye mahsus değil, her ay yapacaklarını belirtti.”

Ancak biz haberi siteye yerleştirdikten 10 dakika sonra, yine Aydın Ayaydın’ın seçim ofisinden acele bir “düzeltme” geldi. Buna göre, Aydın Ayaydın, en düşük seviyede maaş alan her emeklimize 5 bin lira destek olacağız’ dememiş!

Peki ne demiş? ‘En düşük emekli maaşı alan ve hane toplam geliri 15 bin liranın altında olan emeklilerimizin gelirinin en az 15 bin liraya tamamlanması için biz de destek olacağız’ demiş!.. Ve Basın Ofisi de, ‘yanlış anlamalara mahal vermemek için’ bu bilgilendirmenin yapıldığını belirtmiş!

“Küçük bir düzeltme” notuyla gönderilen yeni metindeki ilgili bölüm şöyle:

Katıldığı bir televizyon programında Ayaydın ‘Bunu ilk kez açıklıyorum. Gerekli çalışmaları yaptık. Hesabımızı kitabımızı yaptık. Muğla bildiğiniz üzere emeklilerin çok tercih ettiği bir ilimiz. En düşük seviyede maaş alan her emeklimize biz de Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacağız. En düşük emekli maaşını alan ve hane toplam geliri 15 bin liranın altında olan emeklilerimizin gelirinin en az 15 bin liraya tamamlanması için biz de destek olacağız’ dedi . Ayaydın bunu bir kereye mahsus değil, her ay yapacaklarının da altını çizdi.

“KÜÇÜK BİR DÜZELTME”

İlk açıkladıkları metindeki vaad çok açık. Biz o televizyon programını izlemedik, bilgiyi veren Ayaydın’ın Basın Ofisi! Sonradan tevil yoluna saparak gönderilen açıklamadaki vaadle alakası yok!.

Basına bu tür yanlış bilgi vermek neyin nesi? Bir önceki haberimizde de bunun nasıl uçuk bir seçmen tavlama vaadi olduğunu söylemiştik. Demek ki bir yerlerden ‘kulaklar çekildi’ ki, şimdi böyle bir tevil yoluna gidiliyor..

İşte siyaset dünyasının karanlık derinlikleri böyle oluşuyor.

Yazık!..

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık