Yeni Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke..

KAYMAKAM ARSLAN, İNEGÖL’E TAYİN OLDU

Yeni Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke..
  • 03 Şubat 2021, Çarşamba 15:58

Milas’ta  15 Aralık 2016 tarihinde kararname ile göreve başlayan ve görev süresi boyunca başarılı çalışmalara imza atan Milas Kaymakamı Eren Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile İnegöl Kaymakamlığı’na görevlendirildi.

İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü’nin emekliliğe ayrılması ile gerçekleşen atama sonrası Milas’a, Burdur Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke atandı.

Öte yandan Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın halen yıllık iznini kullandığı ve Ankara’ya çağrılarak atamanın tebliğ edildiği, Kaymakam Arslan’ın pazartesi günü Milas’a geldikten sonra, gerekli işlemlerin ardından kısa süre sonra İnegöl’de göreve başlayacağı bildirildi.

Yeni Kaymakam Kimdir?

Yeni Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke 1980 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde tamamladıktan sonra 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2002 yılında mezun oldu. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kentleşme ve Çevre Sorunları alanında yüksek lisans eğitimine başladı.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 2005 yılında 92. Dönem Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kütahya’nın Aslanapa ve Altıntaş ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2006-2007 yılları arasında İngiltere’deki Southampton Üniversitesi'de “Citizenship and Democracy” (Vatandaşlık ve Demokrasi) alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yurtdışı dönüşü İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen Kaymakamlık Kursu'nu Üstün Başarılı derece ile tamamladı. 2008 yılında asil kaymakam olarak ilk görev yeri olan Trabzon’un Hayrat İlçesi'nde göreve başladı. Hayrat Kaymakamlığı’ndaki görevini tamamladıktan sonra Tunceli ilinin Pülümür ilçesine ve daha sonra 2012 yılında Elazığ Baskil Kaymakamlık görevine atandı. 2015 yılında Kilis Vali Yardımcılığına atanan Mustafa Ünver BÖKE, 20 Ağustos 2017’de İçişleri Bakanlığının ''2017/345 Karar sayılı Mülki İdari Amirleri Yaz Kararnamesi '' ile 5 Eylül 2017 tarihinde Burdur Gölhisar Kaymakamı olarak görev yaptı.

Dün akşam üzeri ise Milas’a atanma yazısı geldi. Yeni kaymakamımız Mustafa Ünver Böke çok iyi seviyede İngilizce bilmekte olup; Gülşah BÖKE ile evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık