Yeniköy Kemerköy’den Hüsamlar Maden Sahası’nda Ağaç Dikim Etkinliği

Yeniköy Kemerköy Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.  tarafından 11 Kasım Cumartesi günü ‘geleceğe nefes’ başlığı altında ağaç dikim etkinliği ile eski maden sahalarının rehabilitasyonu paneli düzenleyecek.

Yeniköy Kemerköy’den Hüsamlar Maden Sahası’nda Ağaç Dikim Etkinliği
  • 07 November 2023, Tuesday 15:10

Milas’ta bulunan maden sahaları rehabilitasyon çalışmasının sadece Ören yolu değişirken, TKİ tarafından kazılacak olan alanda bulunan zeytin ağaçları alınarak, yeni yolun kenarına dikildiği biliniyor. Onun dışında başka hiç ağaçlandırma çalışması yapılmayan ve yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren şirket, ilk kez kömür çıkarılan bu maden sahalarının rehabilitasyonuna Hüsamlar Maden Sahası’ndan başlayacak.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında Milas’ta 11 Kasım 2023 Cumartesi günü saat 10’da Hüsamlar Maden Sahası’nda ağaç dikim etkinliği gerçekleştirilecek.

Ayrıca aynı gün saat 14’te Yeniköy Termik Santrali Sinema Salonu’nda Eski Maden Sahalarının Rehabilitasyonu konulu panel düzenlenecek.

Etkinlikle ilgili Yeniköy Kemerköy Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada; “Cumhuriyetimizin en kapsamlı doğaya kazandırma projesiyle geleceğe nefes oluyor, toprağa iyilik ekiyoruz. Doğamız için gerçekleştirdiğimiz yeniden kazandırma etkinliğimizde sizler için de bir fidan ayırdık. Tüm doğa dostlarını bekliyoruz” denildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık