Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Yılda 60 yat üretilebilecek, 1200 tekne kışlama yapabilecek

Bir dizi program için Milas’a gelen AKP Genel Başkanvekili ve son başbakan Binali Yıldırım, tamamlandığında Akdeniz’in en büyük çekek yeri olacak olan Milas Ören Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri’nde incelemelerde bulundu.

Yılda 60 yat üretilebilecek, 1200 tekne kışlama yapabilecek

Ören Yat İmalatı Bakım Onarım ve Çekek Yeri Kompleksindeki incelemelerinde Binali Yıldırım’a Muğla Valisi Orhan Tavlı, AKP Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, AKP İl Başkanı Kadem Mete, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Macit Gündoğdu eşlik etti.
Akdeniz’in tümünde ve Ege’de dolaşan mega yatlar dahil olmak üzere yüzlerce tekneye hizmet verecek olan Milas Ören Yat İmalat ve Çekek Yeri’nde son hızla devam eden ve %70’i tamamlanan çalışmaları inceleyen Binali Yıldırım, Milas Ören Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri’nin şimdiden bölgemize, Muğla’mıza ve Ülkemize ve denizcilik sektörümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Milas Ören Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri projesi ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Macit Gündoğdu, 283 bin 71 metrekarelik alan üzerine inşa edilen tesisin hizmete açıldığında 31 tersanede yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını, yaklaşık bin 200 teknenin kışlama yapabileceğini bu teknelerin bakım onarım işlemlerinin de yapılabileceğini ve yılda 60 yat üretim kapasitesinin olacağını belirterek “tesis tamamlanınca tüm Akdeniz’deki en büyük çekek yeri olacak. Sektörde diğer rakip ülkelerin önüne geçmiş olacağız.” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis