YK Enerji 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Milaslı kadınlarla geleceği konuştu

YK Enerji, “Yaşam Kat” adıyla hayata geçirdiği sosyal alandaki sürdürülebilirlik projeleri kapsamında Milaslı kadınlarla bir araya geldi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün de kutlandığı etkinlikte Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi        Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu liderliğinde, ortak akıl metodolojisi ile kadınların ekonomik ve sosyal yaşama katılımlarını sağlamak için neler yapılabileceği tartışıldı ve önemli projeler üretildi.

YK Enerji 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Milaslı kadınlarla geleceği konuştu

YK Enerji, 8 Mart Kadınlar Günü’nü özel bir etkinlikle kutladı. YK Enerji’nin sürdürülebilirlik çalışmalarının sosyal kısmını oluşturan “Yaşam Kat” projesi kapsamında Milaslı kadınlar, ortak aklın konuştuğu “Arama Konferansı”nda bir araya geldi. Milas’taki Saklı Cennet’te düzenlenen etkinliğe, Milas’ta yaşayan kadınlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, YK Enerji’nin kadın çalışanları ve çalışanların eşleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan YK Enerji Genel Müdürü Erol Demir, “Bugün, her gün yaptığımız işten çok daha farklı ve anlamlı bir amaç için bir aradayız. Artık iş dünyasının en önemli gündemlerinden birini sürdürülebilirlik oluşturuyor. Biz de YK Enerji olarak, sürdürülebilirlik konusunu ana işimiz olarak görüyoruz” dedi.

Sürdürülebilirliğin üç boyutu olduğunu belirten Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu üç boyuttan birini ekonomik değer yaratmak oluşturuyor, ikinci boyutunda ise çevreyle ilgili çalışmalar bulunuyor. Üçüncü boyutta ise, YK Enerji olarak, tüm sosyal çalışmalarımızı ‘Yaşam Kat’ başlığı altında topladık. Kadının güçlenmesine odaklanarak projeler geliştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Milaslı kadınlar, sorunların çözümü için projeler geliştirdi

Sürdürülebilirliğin üçüncü boyutunun ise toplumsal fayda olduğuna dikkat çeken Demir, “İşte bugün toplumsal fayda çalışmalarımız kapsamında çok önemli olduğunu düşündüğümüz kadınlarla bir aradayız. Milaslı kadınların hayata katılımını artırmak, sosyal fırsatlarını geliştirmek, girişimci kadın sayısını artırmak, istihdamın ve kadın görünürlüğünün çoğaltılması için neler yapılabilir konusunda tüm paydaşlar görüşlerini dile getirdi ve öncelikle sorunlar saptandı. Tüm gün süren çalışmanın ardından ortaya kadınlar için ayakları yeren basan çok önemli proje fikirleri geliştirildi. Kadınların fırsat verildiğinde neler yapabileceğini, nasıl başarılı

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık