YK enerji işçileri direnişte 

Milas’a bağlı Ören Mahalle’nde bulunan YK Enerji’ye bağlı Kemerköy Termik santralin revizyonunda çalışan 536 işçi, 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle dün saat 14:30 civarında santralin kapısını giriş ve çıkışlara kapattılar. 

YK enerji işçileri direnişte 
  • 03 August 2023, Thursday 17:19

YK Enerji’nin taşeronu olan Garanti Koza bünyesinde çalışan 536 sözleşmeli işçi mayıs ayından itibaren ücretlerini alamadıklarını, bu nedenle Haziran 2023’de işi durduklarını söyleyerek, “1 aydır burada bekliyoruz. Maaşlarımız halen ödenmedi. Bizim normalde iş akdimiz Şubat 2023’te başladı, 31 Ağustos’ta sona erecekti ama maaşlarımız ödenmediği için bugün santral kapısına gelip girişleri kapattık. Daha sonra temsilcilerimiz, YK Enerji Genel Müdürü Serhat Dinç ile görüştü.  Dinç’in ‘yarın (4 Ağustos 2023) için Garanti Koza’dan evrakları istediklerini, mutabakat olur olmaz maaşlarının ödeneceğini’ söylediğini belirtmesi üzerine kapıdan çekildik. Yarın sabah (4 Ağustos 2023) saat 09:00’da yine buradayız. Bizi oyalayıp oylamadıklarını yarın anlayacağız” dediler. 
İşçiler, şimdiye kadar Kemerköy Termik Santrali’nin revizyonunu yaptıklarını, burası bitince Yeniköy’ün revizyonuna başlayacaklarını ama şimdi ne olacağını bilmediklerini belirttiler. 
Bu açıklamanın ardından işçiler yarın tekrar toplanmak üzere dağıldılar.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık