Yönetim görev dağılımı yaptı

Geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu gerçekleştiren Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, genel kurulun ardından ilk yönetim kurulunu yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. Toplantıda önümüzdeki süreçle ilgili önemli kararlar da alındı.

Yönetim görev dağılımı yaptı
  • 03 June 2023, Saturday 11:36

Başkanlığını Erkan Turgut’un yaptığı Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, gerçekleştirilen olağan genel kurulun ardından oluşan yeni yönetim kurulu ile ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi.

Derneğe ait kıl çadırında yapılan toplantıda başkanlığa yeniden Erkan Turgut seçilirken görev dağılımı şu şekilde;

Ayşe Tavaslı (Başkan Yardımcısı), Kahraman Akar (Başkan Yardımcısı), Öźay Gezgin (Başkan Yardımcısı), Mehmet Yılmaz (Genel Sekreter), Murat Ataklı(Sayman), Can Helvacıoğlu (Yönetim Kurulu Üyesi), Mustafa Ali Damgalı (Yönetim Kurulu Üyesi), Ali Burak Özkan (Yönetim Kurulu Üyesi).

Öğr. Üyesi Mehmet Günlük Denetim Kurulu Başkanlığına seçilirken Tamer Ballı ve Dr. İsmail Gökbel de denetim kurulunu oluşturulan isimler oldu.

Erkan Turgut, Anadolu Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmeye devam ederken federasyon temsilciliğine Bülent Sevinç, federasyon yönetim kurulu üyeliğine Levent Tavaslı, Federasyon Denetim Kurulu üyeliğine Kasım Özkan ve Zeki Ernuz seçildi.

YENİ DÖNEM İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR

Dernek başkanlığına yeniden seçilen Erkan Turgut kısa bir teşekkür konuşması yaparak, ilk yönetim kurulu toplantısında yeni döneme ait yapılacak etkinlikleri paylaştı ve etkinliğin içeriğiyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Turgut; “Bugüne dek yapılan etkinlikler önemli deneyimler kazandık. Bundan sonraki etkinliklerde daha kurumsal ve daha profesyonel düşünmek ve olmak zorundayız. Önümüzdeki süreç, bizi toplumla daha da yakınlaştıran, daha fazla katılımla gerçekleştirilen organizasyonları yapma konusunda zorlayan bir süreç olmalı. Bu nedenle hepimiz tek yürek olmalı, ortak akıl ile bu çalışmaları topluma sunmalıyız.

Kültürümüzü yaşama, yaşatma ve geleceğe taşıma konusunda hepimiz kararlıyız. Bugüne kadar bu düşüncemizi topluma aktarmayı başardık. Yeni dönem, daha farklı ve yenilikçi etkinliklerin yapılacağı dönem olacaktır. Bir ve beraber olduğumuzda bu düşüncemizi gerçekleştireceğimize inanıyorum” diyerek yeni dönem için herkese başarılar diledi.

DERNEK FAALİYETLERİ ‘YÖRÜK YAREN GECESİ’ İLE START ALACAK

Dernek Başkanı Erkan Turgut tarafından yapılan kısa konuşmanın ardından yeni dönemde yapılacak faaliyetler görüşüldü. İlk olarak 14 Haziran’da derneğe ait kıl çadırında ‘Yörük Yaren Gecesi’ yapılması kararlaştırılırken, 9 Temmuz 2023 tarihinde Türbe Ortaköy’de ‘Yörük Göçü ve Yörük Şöleni’, 1 Eylül’de ise Çamlıca Mahallesi’nde ‘Sonbahar Yörük Şöleni’ yapılması kararı alındı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık